Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-06-13| GIS, Software

ArcGIS 10.1 ułatwi dzielenie się GIS-em

Amerykańska firma Esri oficjalnie ogłosiła dostępność swojego flagowego pakietu oprogramowania ArcGIS w wersji 10.1.


ArcGIS 10.1 ułatwi dzielenie się GIS-em

Jak chwali się producent, nowe wydanie umożliwia korzystanie z systemów informacji geograficznej osobom nawet o niewielkim doświadczeniu w GIS-ie. Jest także kolejnym krokiem w kierunku ściślejszej integracji rozwiązań desktopowych, serwerowych i mobilnych. W aplikacji ułatwiono bowiem dzielenie się zasobami GIS za pomocą usług sieciowych, m.in. poprzez udostępnienie platformy ArcGIS Online dla organizacji.

Do desktopowego wydania ArcGIS 10.1 wprowadzono setki zmian, które koncentrują się m.in. na:
• edycji dowolnego komponentu mapy, w tym metadanych,
• nowych narzędziach analitycznych, takich jak przestrzenna autokorelacja, która umożliwia trafniejszą interpretację danych geograficznych,
• narzędziach usprawniających przetwarzanie dużych ilości danych rastrowych,
• przeglądaniu danych w standardzie lidar Log ASCII jako chmur punktów, powierzchni czy rastrów.

Sporo zmian wprowadzono także w programie ArcGIS for Server 10.1. Jest on dostępny zarówno jako fizyczna aplikacja, jak i za pośrednictwem „przetwarzania w chmurze” (cloud computing), a także w wydaniu 64-bitowym dla Windowsa i Linuxa. Nowa wersja oferuje szybszą i prostszą instalację, a także większą wszechstronność i bezpieczeństwo.

Jednym z elementów aktualizacji również odświeżona wersja ArcGIS Resource Center – serwisu z materiałami edykacyjno-instruktażowymi mającymi ułatwiać korzystanie z oprogramowania Esri. Oprócz zmian graficznych wzbogacono go m.in. o nowe tutoriale oraz możliwość wyszukiwania informacji po nazwie programu i jego wersji.

Szczegółowy opis zmian w ArcGIS 10.1

Źródło: Esri Inc., JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS