Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-06-12| Mapy

Premiera map Apple'a

Zgodnie z oczekiwaniami przy okazji prezentacji systemu operacyjnego iOS 6 dla iPadów oraz iPhone’ów firma Apple pokazała także swoją nową aplikację mapową.


Premiera map Apple'a

Tak jak przewidywano, aplikacja Apple’a będzie oferowała trójwymiarowe modele miast z realistycznymi teksturami budynków oraz z możliwością wykonywania wirtualnych przelotów. Na razie nie podano jednak, dla jakich miast dostępne będą takie wizualizacje.

Nie zabraknie w niej także tradycyjnych, dwuwymiarowych map, które – jak zapewnia producent – bazują na grafice wektorowej, dzięki czemu gwarantują wyraźny obraz oraz płynne funkcjonowanie. Program udostępnia także narzędzia nawigacyjne w trybie „zakręt po zakręcie” wraz z danymi o natężeniu ruchu w czasie rzeczywistym, komunikatami głosowymi oraz widokiem perspektywicznym. Pozwala także wyszukiwać punkty użyteczności publicznej w najbliższej okolicy. Dzięki narzędziu Siri wyszukiwanie obiektów może się odbywać także za pomocą komend głosowych użytkownika.

Dane przestrzenne do nowej aplikacji mapowej pochodzą od wielu dostawców, w tym m.in. firm: TomTom, Intermap czy DigitalGlobe. Dotychczas Apple korzytsał przede wszystkim z danych Google'a, a ostatnio także OpenStreetMap.

System operacyjny iOS 6 dostępny jest na razie w wersji beta. Jego stabilne wydanie ma zostać opublikowanie jesienią tego roku.

Zobacz więcej zrzutów ekranowych z aplikacji

Źródło: Apple, AnyGeo, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS