Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-11-15| Geodezja, Sprzęt, Firma, Software

Nowa seria tachimetrów GTS-100N firmy Topcon już wkrótce w PolsceW ekonomicznej ofercie Topcona (oznaczonej zielonym znaczkiem) pojawiły się dwa nowe tachimetry. Instrument GTS-105N o dokładności pomiaru kąta 5°(15cc) oraz GTS-102N o dokładności 2°(6cc).

Oba wyposażono w nowoczesny i szybki dalmierz umożliwiający pomiar na jeden pryzmat 2300 m z dokładnością 2 mm + 2 ppm oraz optykę o 30-krotnym powiększeniu i 45 milimetrowej średnicy obiektywu (50 mm EDM). Instrumenty posiadają dużą dwustronną alfanumeryczną klawiaturę wyposażoną w 24 przyciski, znaną z modeli GTS-230N oraz GPT-3000N/LN. Znajduje się tam także przycisk „gwiazdka”, który pozwala na szybki dostęp w dowolnym trybie pomiaru do takich parametrów, jak stała lustra, kompensator, kontrast wyświetlacza, oświetlenie czy poprawka atmosferyczna. Pamięć wewnętrzna urządzenia umożliwia zarejestrowanie 24 000 punktów w 30 pracach.
Więcej o nowych tachimetrach w grudniowym numerze GEODETY

Źródło: TPI Sp. z o.o.


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS