Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-06-09| Mapy

Kto jest już na A2?

W ostatnich tygodniach drogowcy uwijali się jak w ukropie, by zdążyć na Euro 2012 z autostradą A2. Które portale mapowe nadążyły za tym szaleńczym tempem oddawania kolejnych odcinków tej trasy?


Kto jest już na A2?

Jak zwykle nie zawiodły otwarte projekty mapowe OpenStreetMap oraz Uzupełniająca Mapa Polski. Kolejne odcinki były na nich widoczne tuż po oddaniu ich do użytku.

Jeśli chodzi o komercyjne portale mapowe, za drogowcami na bieżąco najlepiej nadążało Targeo.pl, które zawczasu przygotowało dane o przebiegu A2 i systematycznie włączało widoczność kolejnych odcinków na swoich mapach.

Co może zaskakiwać, A2 jest już widoczna na słynących z kiepskiej aktualności mapach Google’a. Niestety, z nieznanych przyczyn autostradę pokazano w kawałkach – brakuje np. oddanego w pierwszej kolejności odcinka z Konotopy do Pruszkowa. Z drugiej strony na mapie widoczna jest autostrada A1 ze Strykowa do Kutna, która jest wciąż z budowie. Jakby tego było mało, w okolicach stołecznego lotniska Okęcie naniesiono krótki, nieistniejący i nawet nieplanowany odcinek bliżej niezidentyfikowanej autostrady.

W przyszłość wybiegł także Microsoft, który autostradę A2 udostępnił na długo przed oficjalnym oddaniem jej do użytku. Podobnie sprawa ma się zresztą z budowanym jeszcze fragmentem A1 ze Strykowa do Torunia.

A2 znajdziemy także w serwisie Emapi łódzkiej firmy Emapa. Nie ma jej jednak w prowadzonym przez firmę Imagis portalu MapGo, choć otwarte odcinki dostępne są już w jej aplikacji nawigacyjnej MapaMap. Trasy tej nie ma jeszcze również na drugim najpopularniejszym w kraju portalu lokalizacyjnym Zumi.pl, zasilnanym danymi Imagisu.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS