Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-06-06| GNSS, GIS, Sprzęt

Nowy "Zenon" dla GIS-u

Rodzina odbiorników GIS-owych Zeno marki Leica Geosystems wkrótce wzbogaci się o Zeno 5, mający stanowić model wyjściowy tej serii.


Nowy "Zenon" dla GIS-u

Zaprojektowano go jako połączenie wytrzymałego telefonu komórkowego z czułym odbiornikiem GPS. Urządzenie wyposażonej jest w 48-kanałowy moduł satelitarny SirfStar IV, modem GSM HSPA+/CDMA, Wi-Fi, Bluetooth, procesor 800 MHz, wyświetlacz o przekątnej 3,7 cala oraz system operacyjny Windows Embedded Handheld 6.5.3.

Na jednym zestawie baterii odbiornik pracuje do 10 godzin, a ich wymiana może odbywać się bez wyłączania urządzenia. Możliwości wykorzystania Zeno 5 dodatkowo zwiększają wbudowane: cyfrowy aparat fotograficzny, elektroniczny kompas i żyroskop. Dzięki wytrzymałej obudowie odbiornik wytrzyma upadki na beton z wysokości 1,8 metra.

Zeno 5 może być wykorzystywany zarówno jako samodzielny odbiornik GPS-GIS, jak i rejestrator do bardziej rozbudowanych zestawów pomiarowych, np. Leica GG02 plus GNSS SmartAntenna.

Zeno 5 wejdzie do sprzedaży na początku lipca br.

Źródło: Leica Geosystems, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS