Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-06-06| GNSS, Mapy

JakDojade.pl: po kodach do celu

Jak podczas Euro 2012 ułatwić obcokrajowcom poruszanie się komunikacją miejską? Przewoźnicy z Warszawy i Krakowa wspólnie z serwisem JakDojade.pl chcą wykorzystać do tego celu tzw. kody QR.


JakDojade.pl: po kodach do celu
Choć technologia ta nie jest nowa, to wciąż nie jest jeszcze dobrze znana i wykorzystywana na szeroką skalę. Ten dwuwymiarowy kod (tak jak kod kreskowy) pozwala na szybkie odczytanie informacji – zamiast wpisywać pełen adres strony wystarczy skierować aparat telefonu na kod.

Dotychczas zastosowanie kodów QR na przystankach kończyło się na tym, że możliwe było odczytanie w telefonie tabliczek z rozkładami, które z reguły i tak wiszą na przystanku. W przypadku rozwiązania JakDoade.pl po zeskanowaniu kodu (lub przepisaniu adresu) znajdziemy się na podstronie mobilnej wersji wyszukiwarki ustawionej dokładnie na tym przystanku. Następnie możemy jednym kliknięciem: sprawdzić najbliższe odjazdy z tego przystanku, znaleźć trasę do jednej z popularnych lokalizacji w mieście oraz znaleźć trasę do dowolnego miejsca wpisując jego nazwę/adres.

Źródło: City-Nav, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS