Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-05-31| Geodezja, Sprzęt

Nowy teodolit elektroniczny od TPI

Oferta firmy TPI wzbogaciła się o teodolit elektroniczny Nivel System DT-2 – precyzyjny, 2-sekundowy instrument pomiarowy, dzięki któremu można łatwo i szybko wyznaczyć kierunek, kąt czy określić spadek.


Nowy teodolit elektroniczny od TPI
Jak na tego typu instrumenty charakteryzuje się on dość rozbudowaną konstrukcją. Posiada m.in. dwustronne wyświetlacze, które podnoszą komfort pracy, jednoosiowy kompensator umożliwiający pracę w terenie o niestabilnym podłożu bez konieczności stałego kontrolowania poprawności spoziomowania czy pionownik laserowy do ustawienia teodolitu na zadanym punkcie.

Teodolit DT-2 jest odporny na trudne warunki atmosferyczne zgodnie z normą IPX6, co sprawia, że jest przygotowany do pracy nawet w ulewnym deszczu. Inne istotne cechy urządzenia to:
• precyzja pomiarów – nowoczesny system odczytu koła poziomego pozwala na natychmiastowe używanie tachimetru po jego wyjęciu z walizki, a boczna libella rurkowa ułatwia dokładne spoziomowanie teodolitu;
• odporność na wibracje i wstrząsy – kompensator koła poziomego umożliwia pracę w pobliżu ciężkich maszyn wywołujących drgania podłoża;
• prostota obsługi – posługiwanie się teodolitem jest łatwe, a wyniki pomiarów prezentowane są na podświetlanym ekranie LCD;
• wszechstronność zastosowań – do pomiarów kątów, kierunków, wysokości, pochyleń, tyczenia, przenoszenia azymutów do szybów.

Źródło: TPI


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS