wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-05-30| Geodezja, Przetargi, Instytucje

Gdynia zamawia system do obsługi zasobu

Gdyński ratusz ogłosił przetarg na dostawę i wdrożenie systemu elektronicznej archiwizacji, zarządzania i udostępniania przez internet zasobu geodezyjnego i kartograficznego.


Gdynia zamawia system do obsługi zasobu <br />
geoportal Gdyni
geoportal Gdyni

Zamówienie podzielono na trzy etapy. W pierwszym wykonawca będzie musiał dostarczyć relacyjną bazę danych oraz uruchomić i przetestować system w wersji 1.0. Drugi etap przewiduje: skanowanie i indeksację dokumentów oraz wprowadzenie ich metadanych, indeksację map wraz z metadanymi, obróbkę introligatorską, ładowanie map do bazy oraz opracowanie koncepcji systemu w wersji 1.1. Ostatnia część polega zaś na wdrożeniu ostatecznej wersji systemu do udostępniania danych z zasobu geodezyjno-kartograficznego przez internet.

W postępowaniu mogą wziąć udział wykonawcy, którzy m.in. przetworzyli do postaci elektronicznej materiały archiwalne zasobu geodezyjnego dla 300 tys. arkuszy stron formatu A4 i zasilili zeskanowanymi danymi zasób geodezyjno-kartograficzny. Oferty należy składać do 5 lipca br. Wadium wynosi 20 tys. zł, co oznacza, że szacunkowa wartość zamówienia wynosi minimum 666 tys. zł. Jedynym kryterium wyboru oferty będzie cena. Zamówienie ma być zrealizowane do końca kwietnia 2013 roku.

Źródło: UM Gdyni, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@das Tak już u nas jest. Wygra ten kto ma wygrać. Najgorsze, że wynik postępowania nie będzie miał nic wspolnego z oszczędnością publicznych pieniędzy, a i merytorycznie będzie odbiegał od ustalonych już standardów. Dlatego, że będzie to realizował ktoś kto musi wygrać, a nie ktoś kto wie jak to zrobić.
 3 
odpowiedz zgłoś
zbieżność przypadkowa Fakty 1. wykonawca systemu gdyńskiego : firma x 2. wykonawca projektu (pomorskiego), którego wynik jest dużą częścią warunków technicznych : firma x A teraz pytanie jaka firma wygra przetarg ?
 1 
odpowiedz zgłoś
wartość trochę diaboliczna ta szacunkowa wartość :)
 1 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS