Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-05-30| Geodezja, Prawo, Instytucje

Rozporządzenie ws. ZSIN czeka na uzgodnienie z samorządem

Na wczorajszym posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego poinformowano, że decyzję o uzgodnieniu projektu rozporządzenia ministra administracji i cyfryzacji w sprawie zintegrowanego systemu informacji o nieruchomościach (z 25 kwietnia br.) scedowano na Zespół ds. Społeczeństwa Informacyjnego.


Rozporządzenie ws. ZSIN czeka na uzgodnienie z samorządem

Obecny na posiedzeniu Witold Radzio (GUGiK) w rozmowie z Geoforum.pl przekonywał, że pozytywne rozstrzygnięcie w tej sprawie powinno nastąpić najpóźniej do połowy czerwca. Ze stroną samorządową uzgodniono natomiast projekt rozporządzenia ministra administracji i cyfryzacji w sprawie wykazu urzędowych nazw miejscowości i ich części.

Spotkanie prowadzili wspólnie dwaj współprzewodniczący KWRiST: reprezentujący rząd minister administracji i cyfryzacji Michał Boni oraz reprezentujący stronę samorządową prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Łącznie przedstawiono stan prac nad 28 nowymi propozycjami legislacyjnymi (27 rozporządzeniami i 1 uchwałą RM), największe emocje wzbudziły te z zakresu ochrony zdrowia i edukacji. Dyskusję poprzedziła prezentacja podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego Pawła Orłowskiego nt. „Polityka spójności na lata 2014-20. Obecny stan, przebieg dyskusji w UE i przygotowania w Polsce”.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS