Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-05-18| Prawo

ZSIN będzie droższy i później niż planowano

Na najbliższych posiedzeniach (21 i 22 maja) dwóch zespołów Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego zostanie rozpatrzony projekt rozporządzenia ministra administracji i cyfryzacji w sprawie zintegrowanego systemu informacji o nieruchomościach (z 25 kwietnia br.).


ZSIN będzie droższy i później niż planowano

W poprzedniej wersji projektu (z października ub.r.) budowę systemu planowano na lata 2011-13. Niestety, nie rozpoczęła się ona w 2011 r. Natomiast obecnie zakończenie jego budowy planowane jest dopiero na rok 2016 (do tego czasu bowiem ma się zakończyć dostosowanie systemów informatycznych EGiB w starostwach).

W stosunku do poprzednich wersji projektu wzrosły też szacunki kosztów. Dla poszczególnych podmiotów mają one wynieść:
• GUGiK – 4,7 mln zł (poprzednio 1 mln zł) na modernizację IPE oraz 6 mln zł rocznie (bez zmian) na utrzymanie infrastruktury teleinformatycznej ZSIN,
• Ministerstwo Sprawiedliwości – 1,2 mln zł (poprzednio 0,5 mln zł) na modernizację systemu Nowa Księga Wieczysta,
• Ministerstwo Spraw Wewnętrznych – 0,3 mln zł (bez zmian) na modernizację PESEL,
• Ministerstwo Finansów – 0 zł (wcześniej przewidywano 0,5 mln zł na szkolenie pracowników w zakresie wykorzystania ZSIN),
• GUS – 0,6 mln zł (poprzednio 0,3 mln zł) na modernizację rejestrów TERYT oraz REGON,
• ARiMR – 0,3 mln zł (bez zmian) na modernizację krajowego systemu ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności,
• starostwa powiatowe i urzędy miejskie – 18 mln zł (bez zmian) na dostosowanie systemów informatycznych ewidencji gruntów i budynków.

Zatem łączny szacunek kosztów utworzenia ZSIN wynosi obecnie 25,1 mln zł (w wersji z października ub.r. było to 20,9, a w projekcie z lipca ub.r. – 12,1 mln zł), natomiast utrzymania infrastruktury teleinformatycznej ZSIN – 6 mln zł rocznie.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Intergeo 2022 - 10 technologicznych trendów w geodezji
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS