wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-11-10| Geodezja, Firma, Prawo, Ludzie, Instytucje

Powstało Porozumienie "Federacja Organizacji Przedsiębiorców Geodezyjnych"Dzisiaj (10 listopada 2006 r.) w Gdańsku powstało Porozumienie „Federacja Organizacji Przedsiębiorców Geodezyjnych” zrzeszające trzy organizacje działające na polu geodezji: Krajowy Związek Pracodawców Firm Geodezyjnych i Kartograficznych – Polska Geodezja Komercyjna, Geodezyjną Izbę Gospodarczą oraz Zachodniopomorską Geodezyjną Izbę Gospodarczą. Porozumienie reprezentuje 300 podmiotów gospodarczych zatrudniających ponad 7000 pracowników. Rozbite dotąd wykonawstwo geodezyjne ma szansę mówić wreszcie jednym głosem.

Okazją do spotkania przedstawicieli organizacji założycielskich było Walne Zgromadzenie Polskiej Geodezji Komercyjnej (8-10 listopada). Po blisko dwóch latach przygotowań uczestnicy Zgromadzenia podjęli pozytywną decyzję w sprawie utworzenia Porozumienia (GIG i ZGIG były już do tego gotowe od dawna). W imieniu poszczególnych organizacji Porozumienie podpisali ich prezesi: Waldemar Klocek (PGK), Wojciech Matela (GIG) oraz Sławomir Leszko (ZGIG).
Władze Federacji stanowią: Rada Federacji i Prezydium Federacji, którego pracami kieruje prezes. Radę tworzy 9 osób, po 3 z każdej organizacji. W skład Prezydium wchodzi 3 prezesów, którzy rotacyjnie (każdy po roku) będą pełnili funkcje prezesa.

Cele, jakie stawia sobie Porozumienie „Federacja Organizacji Przedsiębiorców Geodezyjnych” to:
1. Zwiększenie reprezentatywności podmiotów skupionych w Porozumieniu oraz ujednolicenie stanowisk organizacji w dialogu społecznym prowadzonym między organami władzy a przedsiębiorcami oraz przedsiębiorcami i pracownikami.
2. Reprezentowanie i ochrona interesów zawodowych członków PGK, GIG i ZGIG wobec organów władzy, administracji państwowej, organów samorządu terytorialnego, związków zawodowych pracowników i innych instytucji i organizacji krajowych i zagranicznych.
3. Uczestnictwo w pracach legislacyjnych związanych z problematyką geodezji i kartografii oraz działalności gospodarczej.
4. Wspólne uczestniczenie w pracach instytucji doradczo-opiniodawczych w sprawach dotyczących działalności gospodarczej.
5. Kształtowanie zasad dobrego obyczaju i uczciwej konkurencji w działalności gospodarczej oraz podejmowanie starań o podnoszenie na wyższy poziom usług geodezyjnych, a także dbałość o ich profesjonalne wykonywanie i zgodność działań z przepisami prawa i zasadami etyki zawodowej.

Więcej szczegółów podamy w najbliższych dniach.

Katarzyna Pakuła-Kwiecińska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS