Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-11-10| Geodezja, Firma, Prawo, Ludzie, Instytucje

Powstało Porozumienie "Federacja Organizacji Przedsiębiorców Geodezyjnych"Dzisiaj (10 listopada 2006 r.) w Gdańsku powstało Porozumienie „Federacja Organizacji Przedsiębiorców Geodezyjnych” zrzeszające trzy organizacje działające na polu geodezji: Krajowy Związek Pracodawców Firm Geodezyjnych i Kartograficznych – Polska Geodezja Komercyjna, Geodezyjną Izbę Gospodarczą oraz Zachodniopomorską Geodezyjną Izbę Gospodarczą. Porozumienie reprezentuje 300 podmiotów gospodarczych zatrudniających ponad 7000 pracowników. Rozbite dotąd wykonawstwo geodezyjne ma szansę mówić wreszcie jednym głosem.

Okazją do spotkania przedstawicieli organizacji założycielskich było Walne Zgromadzenie Polskiej Geodezji Komercyjnej (8-10 listopada). Po blisko dwóch latach przygotowań uczestnicy Zgromadzenia podjęli pozytywną decyzję w sprawie utworzenia Porozumienia (GIG i ZGIG były już do tego gotowe od dawna). W imieniu poszczególnych organizacji Porozumienie podpisali ich prezesi: Waldemar Klocek (PGK), Wojciech Matela (GIG) oraz Sławomir Leszko (ZGIG).
Władze Federacji stanowią: Rada Federacji i Prezydium Federacji, którego pracami kieruje prezes. Radę tworzy 9 osób, po 3 z każdej organizacji. W skład Prezydium wchodzi 3 prezesów, którzy rotacyjnie (każdy po roku) będą pełnili funkcje prezesa.

Cele, jakie stawia sobie Porozumienie „Federacja Organizacji Przedsiębiorców Geodezyjnych” to:
1. Zwiększenie reprezentatywności podmiotów skupionych w Porozumieniu oraz ujednolicenie stanowisk organizacji w dialogu społecznym prowadzonym między organami władzy a przedsiębiorcami oraz przedsiębiorcami i pracownikami.
2. Reprezentowanie i ochrona interesów zawodowych członków PGK, GIG i ZGIG wobec organów władzy, administracji państwowej, organów samorządu terytorialnego, związków zawodowych pracowników i innych instytucji i organizacji krajowych i zagranicznych.
3. Uczestnictwo w pracach legislacyjnych związanych z problematyką geodezji i kartografii oraz działalności gospodarczej.
4. Wspólne uczestniczenie w pracach instytucji doradczo-opiniodawczych w sprawach dotyczących działalności gospodarczej.
5. Kształtowanie zasad dobrego obyczaju i uczciwej konkurencji w działalności gospodarczej oraz podejmowanie starań o podnoszenie na wyższy poziom usług geodezyjnych, a także dbałość o ich profesjonalne wykonywanie i zgodność działań z przepisami prawa i zasadami etyki zawodowej.

Więcej szczegółów podamy w najbliższych dniach.

Katarzyna Pakuła-Kwiecińska


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS