wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-11-10| GNSS, Sprzęt, Firma

2 mln zł na rozwój systemu nawigacyjnego Naviexpert


Firma Naviexpert z Poznania wywodząca się z Instytutu Informatyki Politechniki Poznańskiej zyskała inwestora – fundusz MCI Management SA. Naviexpert oferuje rozwiązania do nawigacji satelitarnej, z których można korzystać przez telefon komórkowy. Celem inwestycji MCI jest wspieranie spółki w dążeniu do uzyskania pozycji lidera w segmencie rozwiązań „on-line”.

Naviexpert działa na większości telefonów komórkowych i udostępnia użytkownikowi głosowe wskazówki nawigacyjne oraz pozwala na planowanie trasy do podanego adresu. Użytkownik pobierając daną mapę lub trasę zawsze uzyskuje najaktualniejszą jej wersję. Mapy są w trybie ciągłym aktualizowane przez operatora systemu, a także przez samych użytkowników. Aplikacja do zainstalowania w telefonie komórkowym jest bezpłatna. Korzystanie z systemu „on-line” jest możliwe po nabyciu abonamentu – 189 zł rocznie.
Inwestycja MCI przewiduje dofinansowanie Spółki Naviexpert w kwocie 2 mln zł. Poszczególne etapy inwestycji będą realizowane w latach 2006-2009:

pierwsza runda finansowania w wysokości 450 tys. zł jest realizowana obecnie i oznacza objęcie przez MCI 47,37% udziałów w kapitale zakładowym spółki, druga runda – 550 tys. zł będzie realizowana po zakończeniu 2007 r. i będzie skutkować objęciem kolejnej puli udziałów spółki w wysokości, która zostanie określona na podstawie wyceny wskaźnikowej spółki na 31 grudnia 2007 r., trzecia runda inwestycji będzie realizowana zgodnie z zapotrzebowaniem spółki po roku 2008.

Środki finansowe MCI zostaną przeznaczone na działania marketingowe i sprzedażowe, na rozwój produktu i tworzenie nowych usług dodanych, a także na rozwój zespołu i wsparcie organizacji. Warunki umowy inwestycyjnej przewidują preferencyjne warunki wyjścia z inwestycji dla MCI.

MCI Management S.A. jest wiodącym funduszem technologicznym, wyspecjalizowanym w inwestycjach w internet, e-commerce, mobile, wireless, software, IT, biotechnology/life science, media, innovations na terenie Polski i Europy Centralnej. Od lutego 2001 fundusz jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (wycena rynkowa 200 mln zł).Fundusz zrealizował łącznie 23 inwestycje w ramach funduszy TechVentures’99 i TechVentures’03 oraz dokonał 8 transakcji wyjść.

System NaviExpert został opisany w styczniowym numerze NAWI

Źródło: NaviExpert Sp. z o.o.


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lidar odkrywa zapomniane ślady w puszczy
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS