Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-05-10| GNSS, Geodezja, Instytucje

Ciągły rozwój ASG-EUPOS

W najnowszym numerze newslettera EUPOS można przeczytać o dziesięcioleciu tego systemu oraz postępach prac w Polsce.


Ciągły rozwój ASG-EUPOS <br />
fot. ASG-EUPOS
fot. ASG-EUPOS

Konferencja inicjująca system EUPOS, służący wzmacnianiu sygnału GNSS, odbyła się w Berlinie w marcu 2002 roku. Od tego czasu przystąpiło już do niego 19 krajów Europy Środkowej i Wschodniej, a w przyszłości zasięg sieci EUPOS może jeszcze się powiększyć.

Newsletter prezentuje rozwój tego systemu w kilku krajach: Estonii, Rumunii, Bułgarii, Serbii, na Litwie, Słowacji i Węgrzech, a także w Polsce. Jak piszą autorzy newslettera, statystyki użytkowania pokazują, że nasza krajowa sieć ASG-EUPOS stale się rozwija. Liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła już 5200, a z najpopularniejszy serwis – NAWGEO – rejestruje 650 jednoczesnych połączeń dziennie w godzinach szczytu. Sieć obejmuje 100 stacji referencyjnych w Polsce i 22 za granicą. System ruszył w czerwcu 2008 roku.
Dla porównania, węgierska sieć GNSSnet.hu składa się z 54 stacji (z tego 35 na terytorium kraju) i liczy ponad 1000 zarejestrowanych użytkowników; a bułgarska BULiPOS – Leica składa się z 29 stacji w kraju i 12 poza granicami.

BS


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS