wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-05-07| Geodezja, Mapy, Przetargi, Instytucje

Aktualizacja BDOT za 53 mln zł

Główny Urząd Geodezji i Kartografii rozpisał przetarg nieograniczony na uzupełnienie i aktualizację zbiorów bazy danych obiektów topograficznych i dostosowanie jej do rozporządzenia ws. BDOT i BDO. Oferty można składać do 11 czerwca br.


Aktualizacja BDOT za 53 mln zł <br />
fot. Geoportal.gov.pl
fot. Geoportal.gov.pl

Jego szacunkowa wartość to prawie 36 mln zł netto na zamówienie podstawowe i prawie 18 mln zł na uzupełniające. Prace będą zrealizowane w ramach projektów „Georeferencyjna Baza Danych Obiektów Topograficznych (GBDOT) wraz z krajowym systemem zarządzania” oraz „Geoportal 2”. Przetarg składa się z 10 części obejmujących obszar województw:
1. dolnośląskiego i opolskiego; szacunkowa wartość (zamówienie podstawowe i uzupełniające): 4,8 mln zł netto;
2. lubuskiego i wielkopolskiego; 6,4 mln zł;
3. zachodniopomorskiego i pomorskiego; 6,7 mln zł;
4. kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego; 6,3 mln zł;
5. podlaskiego i lubelskiego; 6,2 mln zł;
6. podkarpackiego; 3,0 mln zł;
7. mazowieckiego; 5,8 mln zł;
8. świętokrzyskiego; 4,2 mln zł;
9. śląskiego; 3,7 mln zł;
10. małopolskiego; 6,4 mln zł.


W ramach zamówienia należy wykonać wiele prac, m.in.:
• dokonać migracji najaktualniejszych baz danych do struktury określonej w rozporządzeniu z 17 listopada 2011 r. w sprawie bazy danych obiektów topograficznych oraz bazy danych obiektów ogólnogeograficznych, a także standardowych opracowań kartograficznych;
• uzupełnić opracowanie o klasy obiektów, obiekty i atrybuty, które nie występowały w dotychczasowych schematach aplikacyjnych;
• wykonać aktualizację kameralną obiektów w zakresie ich geometrii i atrybutów na całym opracowywanym obszarze z wykorzystaniem najaktualniejszej ortofotomapy;
• przeprowadzić wywiad terenowy na całym opracowywanym obszarze.
Dane BDOT10k mają zostać zapisane w formacie GML zgodnie ze schematem aplikacyjnym udostępnionym przez GUGiK.

Łączna wartość wadium wynosi 659 tys. zł. Oferty można składać maksymalnie na trzy części. Kryterium wyboru będzie tylko cena. Czas realizacji: 14 miesięcy.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS