wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-11-08| Geodezja, Ludzie, Instytucje

Sylwetki nowych dyrektorów w GUGiK


Jak już informowaliśmy, Wiesław Potrapeluk po objęciu stanowiska głównego geodety kraju wprowadził kilka zmian w obsadzie stanowisk kierowniczych w Głównym Urzędzie Geodezji i Kartografii. Poniżej prezentujemy sylwetki nowo powołanych dyrektorów.

dyrektor Departamentu Geodezji, Kartografii i Systemów Informacji Geograficznej

Jerzy Zieliński (ur. w 1954 r.) jest absolwentem Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego (1977 r.), kierunek Geografia ze specjalizacją kartograficzną. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w OPGK w Katowicach na stanowisku redaktora map. W latach 1987-98 pracował w Wojewódzkim Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Katowicach na stanowisku kierownika Działu Kartografii i Reprodukcji, a następnie kierownika Działu Systemów Informacji Przestrzennej. Od 1999 do 2000 r. pracował na stanowisku głównego specjalisty w Wydziale Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. Od stycznia 2001 r. był dyrektorem WODGiK w Katowicach. Ukończył studia podyplomowe z zakresu: - teledetekcji na Politechnice Warszawskiej, - organizacji i zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz liczne kursy i szkolenia z zakresu systemów geoinformacyjnych. W 1983 r. otrzymał nagrodę zespołową prezesa GUGiK za wybitne osiągnięcia naukowe i techniczne w dziedzinie geodezji i kartografii. Jest autorem wielu referatów i artykułów z zakresu kartografii oraz z tematyki związanej z budową systemów typu GIS. Posiada uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii w zakresie redakcji map. Żonaty, ma trójkę dzieci - córkę i dwóch synów. Zainteresowania: sport, góry, konie i ogród.

pełniący obowiązki dyrektora Departamentu Prawno-Legislacyjnego

Marian Emil Nikel (52 lata) jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego (1977 r.). Ukończył Studium Podyplomowe "Rozwój Regionalny i Fundusze Strukturalne. Kierowanie projektami" oraz studium prawno-samorządowe w zakresie ustroju, zadań, finansów, gospodarki i administracji. Ukończył też szkolenia i kursy z zakresu przekształcania administracji, restrukturyzacji finansowej przedsiębiorstw i banków, opodatkowania nieruchomości wg formuły ad valorem. Pracę zawodową rozpoczął w 1977 r. w Urzędzie Gminy Gniewino, gdzie do roku 1981 pełnił funkcję sekretarza urzędu. W latach 1990-98 był kierownikiem Urzędu Rejonowego w Wejherowie, a w 1998 r. - pełnomocnikiem wojewody gdańskiego ds. organizacji starostw powiatowych. W latach 1999-2002 pracował w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, a w latach 2002-2006 w Starostwie Powiatowym w Wejherowie. Od 1993 r. koordynował prace nad usprawnieniem funkcjonowania służb geodezyjno-kartograficznych na Wojewódzkim Obiekcie Pilotowym Prac nad Systemem Informacyjnym o Nieruchomościach w Wejherowie oraz na terenie województwa pomorskiego w zakresie: organizacji służb na poziomie rejonu administracyjnego (powiatu), organizacji i udoskonalania procesów z zakresu prowadzenia ewidencji gruntów i budynków, organizacji współpracy z sądami (księgi wieczyste), służbami architektoniczno-budowlanymi i nadzorem budowlanym, gminami oraz służbami ratowniczymi. W latach 1996-2001 pełnił funkcję pełnomocnika wojewody ds. organizacji Systemu Informacyjnego o Nieruchomościach. W tym okresie koordynował prace koncepcyjne i projektowe nad systemem katastralnym prowadzone w województwie pomorskim. Był członkiem Rady Konsultacyjnej projektu Ministerstwa Finansów "Opracowanie standardów masowej wyceny nieruchomości na potrzeby podatku ad valorem", Zespołu Projektowego GUGiK w ramach komponentu I programu PHARE 2000 ,,Budowa Zintegrowanego Systemu Katastralnego", a także Zespołu Projektowego Ministerstwa Finansów w ramach komponentu III programu PHARE 2000 ,,Budowa Zintegrowanego Systemu Katastralnego". Był konsultantem w projekcie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji "Efektywne metody zarządzania ryzykiem związane z ochroną ludności wg właściwości terenowych organów administracji państwowej i samorządowej". Jest członkiem Głównej Komisji ds. Katastru Nieruchomości przy Stowarzyszeniu Geodetów Polskich.

pełniący obowiązki zastępcy dyrektora Departamentu Informatyzacji i Rozwoju Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego

Adam Klimek (56 lat) jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Gdańskiej (1973 r.). Ukończył studia podyplomowe z zakresu organizacji i zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim, a także szkolenia i kursy z zakresu opodatkowania nieruchomości wg formuły ad valorem, metodologii prowadzenia szkoleń oraz prowadzenia wewnętrznych audytów jakości. Obecnie kończy studia w zakresie zarządzania organizacją na Politechnice Gdańskiej. Pracę zawodową rozpoczął w 1973 r. w Branżowym Ośrodku Informatyki Zjednoczenia Morskich Stoczni Remontowych. W latach 1979-1992 r. pracował w OPGK w Gdańsku. Zajmował tam stanowiska programisty, projektanta, analityka, kierownika pracowni informatyki, głównego specjalisty, p.o. dyrektora. Od 1992 r. prowadzi działalność gospodarczą - doradztwo w zakresie organizacji i obsługi rejestrów, kartotek i archiwów. Od 1993 do 2006 r. prowadził na Wojewódzkim Obiekcie Pilotowym Prac nad Systemem Informacyjnym o Nieruchomościach w Wejherowie oraz na terenie województwa pomorskiego prace analityczne, koncepcyjne, projektowe i wdrożeniowe w zakresie: organizacji służb na poziomie rejonu administracyjnego (powiatu), organizacji i udoskonalania procesów z zakresu prowadzenia ewidencji gruntów i budynków, organizacji współpracy z sądami (księgi wieczyste), służbami architektoniczno-budowlanymi i nadzorem budowlanym, gminami, służbami ratowniczymi. Jednocześnie w okresie tym prowadził prace koncepcyjne i projektowe nad systemem katastralnym. Był członkiem Rady Konsultacyjnej projektu Ministerstwa Finansów: "Opracowanie standardów masowej wyceny nieruchomości na potrzeby podatku ad valorem" oraz Zespołu Projektowego Ministerstwa Finansów w ramach komponentu III programu PHARE 2000 ,,Budowa Zintegrowanego Systemu Katastralnego". Jest członkiem Podkomisji ds. Standardów Głównej Komisji ds. Katastru Nieruchomości przy Stowarzyszeniu Geodetów Polskich.

pełniąca obowiązki zastępcy dyrektora Departamentu Informacji o Nieruchomościach

Arleta Grzesik (ur. w 1968 r.) ukończyła w 1992 r. Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kierunku Geodezja i Kartografia oraz Studium Pedagogiczne kwalifikujące do pracy pedagogicznej. W 1996 r. ukończyła Studia Podyplomowe w zakresie Administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a w 1999 r. Podyplomowe Studia Wiedzy o Integracji Europejskiej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obecnie jest studentką Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie na Studiach Podyplomowych Public Relations. Posiada uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii w zakresie 1 i 2 oraz uprawnienia zawodowe w zakresie szacowania nieruchomości. Ukończyła kurs specjalistyczny pośrednika w obrocie nieruchomościami i kurs specjalistyczny z zakresu zarządzania nieruchomościami. Od 1992 r. zatrudniona w administracji rządowej (Urząd Rejonowy w Będzinie), a od 1 stycznia 1999 r. w administracji samorządowej na stanowisku geodety powiatowego - naczelnika Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami w Starostwie Powiatowym w Będzinie. Przez 4 lata prowadziła własną firmę zajmującą się geodezją i kartografią oraz rzeczoznawstwem majątkowym. W swoim dorobku ma wykłady z prawa administracyjnego na kursach zawodowych dla pośredników i zarządców nieruchomości oraz publikacje z zakresu prawa geodezyjnego. W latach 2000-2004 była członkiem Komisji Infrastruktury, Rozwoju i Polityki Regionalnej Związku Powiatów Polskich, w latach 2001-2002 była powołana jako Ekspert ZPP, Członek Zespołu ds. Ustrojowych. Od 2004 r. była członkiem Rady Forum Geodetów Powiatowych przy ZPP i członkiem Komisji Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej oraz Środowiska, Obszarów Wiejskich, Wsi i Rolnictwa ZPP. W 2004 r. wpisana do leksykonu Who is Who w Polsce.

Źródło: GUGiK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS