wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-04-26| Geodezja, Instytucje

O tym, jak korzystać z nowego systemu

Dziś (26 kwietnia) Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej zaprezentowało wykonawcom prac geodezyjnych możliwości Systemu Informacji o Terenie Powiatu Bielskiego.


O tym, jak korzystać z nowego systemu

Na spotkaniu, mającym charakter szkolenia, zostały omówione zasady współpracy z wykorzystaniem elektronicznych metod komunikacji pomiędzy PODGiK-iem w Bielsku-Białej a wykonawcami prac geodezyjnych. Pokazano m.in. moduł obsługujący zgłaszanie prac geodezyjnych oraz możliwości aktualizacji obiektowej mapy zasadniczej w trybie różnicowym w oparciu o pliki GML. Zaproponowano też model współpracy pomiędzy ośrodkiem a wykonawstwem bazujący na rozporządzeniu ws. standardów technicznych.

Spotkanie zakończyła otwarta dyskusja na temat standardów wymiany danych, zasad ich przekazywania oraz możliwości systemów informatycznych wspierających ich przetwarzanie. Naczelnik Wydziału Geodezyjno-Kartograficznego Ewa Sikora zaprosiła wykonawców do współpracy przy rozwijaniu funkcjonalności wdrożonego systemu, w szczególności rozwiązań z zakresie usług elektronicznych dedykowanych dla jednostek wykonawstwa geodezyjnego.
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele firm biorących udział w realizacji bielskiego SIT-u, tj. Geopolis z Włocławka oraz Softline Plus z Wrocławia.

Projekt budowy systemu finansowany był ze środków unijnych w ramach PO Województwa Śląskiego na lata 2007-13, Priorytet II Działanie 2.2 Rozwój usług elektronicznych. Wysokość dofinansowania wynosiła 85 % wartości przedsięwzięcia.

Źródło: SP w Bielsku-Białej


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS