Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-04-26| GIS, Teledetekcja, Edukacja, Imprezy

Tatrzańskie szlaki i rekonstrukcja miast nagrodzone na UW

W dniach 20-21 kwietnia br. na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Studentów Geoinformatyki i Teledetekcji. Została zorganizowana w celu prezentacji osiągnięć naukowych młodych badaczy z całej Polski, a także integracji środowiska studentów i doktorantów zajmujących się szeroko rozumianą geoinformatyką.


Tatrzańskie szlaki i rekonstrukcja miast nagrodzone na UW <br />
fot. Walery Stasiak
fot. Walery Stasiak

Pierwszy dzień rozpoczęła sesja referatowa, podczas której swe wystąpienia zaprezentowało siedmiu prelegentów. Kolejnym punktem harmonogramu była część poświęcona na prezentacje firm i instytucji, następnie przeprowadzony został panel dyskusyjny z reprezentantami branży geoinformatycznej. Jego celem było omówienie możliwości zatrudnienia studentów kończących naukę na studiach. Zwieńczeniem części oficjalnej była sesja posterowa, podczas której przedstawiono 12 prac. Wieczorem odbyło się spotkanie integracyjne studentów i doktorantów, podczas którego rozegrano turniej kręglowy.

Drugi dzień poświęcony był prezentacjom młodych badaczy, którzy przedstawili 12 referatów. Na zakończenie przeprowadzono konkursy na najlepszy referat (w którym można było wygrać tracker GPS Igot-U GT-600 ufundowany przez firmę ProGea Consulting) oraz na najlepszy poster, gdzie nagrodą była nawigacja samochodowa Becker Traffic Assist Z100 Crocodile, ufundowana przez Dorotę Marcinkowską.

Głosami uczestników za najlepsze referaty uznano ex aequo:
• „Wpływ turystyki na kondycję roślinności wzdłuż wybranych szlaków Doliny Gąsienicowej na przykładzie danych teledetekcyjnych” (Marlena Kycko, Bogdan Zagajewski – Uniwersytet Warszawski, Anna Kozłowska, Magdalena Oprządek – Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN),
• „Struktura przyrodnicza a plan zagospodarowania przestrzennego miasta Lublin” (Anna Łukasik, Paulina Owczarek, Małgorzata Tyszkiewicz – Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie),
• „Zmiany kondycji roślinności w okolicach Czarnobyla na podstawie obrazów z satelity Landsat TM” (Aneta Modzelewska, Paulina Pochrybniak, Marek Mostowski, Anna Jarocińska – Uniwersytet Warszawski).
Spośród trzech referatów postanowiono zatem wylosować jeden, który został nagrodzony. Okazał się nim „Wpływ turystyki na kondycję roślinności wzdłuż wybranych szlaków Doliny Gąsienicowej na przykładzie danych teledetekcyjnych”. Zwycięzcą konkursu na najlepszy poster został natomiast Tomasz Kogut (Politechnika Koszalińska) z pracą pt. „Automatyczna rekonstrukcja miasta 3D z nieuporządkowanego zbioru zdjęć”. Wśród uczestników rozlosowano również pięć „Atlasów fotointerpretacyjnych” ufundowanych przez firmę MGGP Aero oraz 10 nawigacji GPS na telefon komórkowy MapaMap ufundowanych przez firmę Imagis.

Ostatnim punktem konferencji były warsztaty z oprogramowania ArcGIS (Geoprzetwarzanie w ArcGIS Desktop czyli ModelBuilder w analizach GIS) oraz QuantumGIS (Zastosowania QuantumGIS), a także technik hiperspektralnych (Hiperspektralne pomiary spektrometryczne ASD FieldSpec) oraz lidarowych (Tworzenie produktów wygenerowanych na podstawie lotniczego skaningu laserowego w oprogramowaniu LP360).

Wśród przybyłych gości znaleźli się studenci z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechniki Koszalińskiej, Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytetu w Poczdamie, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Śląskiego, Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Konferencję wsparły: Esri Polska (sponsor i partner technologiczny), Fundacja Uniwersytetu Warszawskiego, Imagis SA, Intergraph Polska, Dorota Marcinkowska, MGGP Aero, ProGea Consulting, Rada Konsultacyjnej ds. Studenckiego Ruchu Naukowego UW, Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, Wasat, WiGeoGIS, WGS84 Polska, Magdalena i Marcin Wróbel, a także Wydział Geografii i Studiów Regionalnych UW.

Adriana Marcinkowska, Adrian Ochtyra


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS