wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-04-24| Geodezja, Prawo

GGK w sprawie wysokości opłat w ODGiK-ach

Na stronie Wojewódzkiej Inspekcji Geodezyjnej i Kartograficznej w Szczecinie opublikowano stanowisko głównego geodety kraju w sprawie stosowania opłat za przekazywanie danych do zasobu geodezyjnego i kartograficznego.


GGK w sprawie wysokości opłat w ODGiK-ach

Jacek Jarząbek, p.o. głównego geodety kraju, pisze w nim m.in., że w dlaszym ciągu obowiązuje rozporządzenie z 19 lutego 2004 r. w sprawie wysokości opłat... (DzU nr 37, poz. 333), pomimo że od 22 grudnia obowiązuje rozporzadzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji z 9 listopada 2011 r. w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych... (DzU nr 263, poz. 1572). Dopiero bowiem z dniem wejscia w życie przepisów wydanych na podstawie art. 19 ust. 1 pkt 7 oraz art. 26 ust. 2 ustawy Prawo geodezyjnej i kartograficzne, w których zostaną określone schematy GML dla roboczej bazy danych obiektów przestrzennych, będzie można uznać, że został ustalony standard wymiany danych numerycznych pomiędzy państwowym zasobem geodezyjnym i kartograficznym a innymi podmiotami.

Zatem starosta, jako organ, w myśl art. 7d ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne, prowadzący powiatowy zasób geodezyjny i kartograficzny, jeśli ogłosił standard opracowania i przekazania do zasobu przez wykonawcę wyników prac geodezyjnych, zobowiązany jest nadal do stosowania współczynnika 0,5, o którym mowa w ust. 9.9 postanowień dodatkowych załącznika nr 1 do rozporządzenia z 19 lutego 2004 r. w sprawie wysokości opłat...

Źródło: WIGiK w Szczecinie


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS