wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-04-10| GIS, Przetargi, Kataster

ARiMR zamawia dane dla LPIS

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła przetarg nieograniczony na aktualizację Systemu Identyfikacji Działek Rolnych (LPIS) o dane II i III kategorii.


ARiMR zamawia dane dla LPIS
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przez wykonawcę danych kategorii II w ilości około 355 tys. działek oraz danych kategorii III w ilości około 10 tys. arkuszy cyfrowej ortofotomapy w skali 1:10 000.

W zakresie danych kategorii II wymagane jest opracowanie zaktualizowanej i zweryfikowanej wektorowej mapy granic działek referencyjnych (GO) wraz ze zaktualizowaną wektorową mapą pól zagospodarowania (PZ) zintegrowanych z ortofotomapą. Przedmiotem zamówienia w zakresie danych kategorii III jest identyfikacja miejsc wymagających aktualizacji w zakresie pól zagospodarowania, niezbędnych do wyznaczenia powierzchni ewidencyjno-gospodarczej (PEG) na podstawie udostępnionej przez zamawiającego ortofotomapy.

Aktualizacja i weryfikacja danych wektorowych ma na celu pośrednie wyznaczenie na podstawie danych GO i PZ powierzchni uprawnionej do płatności (zwanej dalej PEG) wyznaczonej w ramach działki referencyjnej i certyfikacji (CPK) tej powierzchni. Aktualizacja i weryfikacja danych kategorii II dotyczy działek referencyjnych, zadeklarowanych przez rolników do płatności we wnioskach o przyznanie płatności, na których już zostały stwierdzone błędy (lub zostaną stwierdzone błędy w latach 2012-14) w procesie kontroli prowadzonych przez ARiMR lub realizowanych na zlecenie agencji. Część dotycząca kat. III pozwoli zamawiającemu zaplanować termin poprawy danych wektorowych PZ przez pracowników ARiMR oraz wyznaczyć obowiązujące powierzchnie PEG na podstawie danych wektorowych GO i PZ.

W postępowaniu mogą uczestniczyć wykonawcy, którzy zrealizowali przynajmniej dwa zamówienia obejmujące jedną z poniższych prac:
• realizację opracowań związanych z wykonaniem lub z wykorzystaniem map numerycznych;
• modernizacja EGiB z minimum 0,5 mln zł.

Oferty należy składać do 16 maja. Wadium: 24 tys. zł (szacowana na tej podstawie wartość zamówienia to minimum 800 tys. zł). Czas realizacji: 3 lata.

Źródło: ARiMR, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
. Czym różnią się działki referencyjne od ewidencyjnych i czy powierzchnia ewidencyjno-gospodarcza to taka trochę ewidencyjna?;) "Zaktualizowanej i zweryfikowanej wektorowej mapy granic działek" - czyżby jakieś rozgraniczenia masową skalę?
odpowiedz zgłoś
EMOCJE WYGRA GUGIK
odpowiedz zgłoś
Wygra ten kto zatrudni najtańszych studentów do klepania.
odpowiedz zgłoś
. za dużo jajek na święta
odpowiedz zgłoś
do nickiel Wygra GUGiK ???? Komentarz tak bzdurny, że mam nadzieję że to jakieś poświąteczna depresja lub zatrucie pokarmowe.
odpowiedz zgłoś
znam zwycięzcę To już na pewno wygra GUGiK, przecież to jedyny organ, który dane przestrzenne ma w ręku, jednoczy powiaty i wszystkich geodetów miejskich, wojewódzkich i innych, więc jakże mogłoby być inaczej... już gratuluję!
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS