Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-03-30| Geodezja, Teledetekcja, Edukacja, Imprezy

Pierwsza taka szkoła w AGH

W dniach 27-28 marca na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zainaugurowano cykl spotkań pod nazwą Szkoła Górnictwa Odkrywkowego.


Pierwsza taka szkoła w AGH

Konferencja ma na celu przekazanie najnowszej wiedzy dotyczącej praktycznych zagadnień górnictwa odkrywkowego oraz wymiany doświadczeń w celu wypracowania tzw. dobrych praktyk w górnictwie. Jej inicjatorem był kierownik Katedry Górnictwa Odkrywkowego dr Zbigniew Kasztelewicz prof. AGH (fot poniżej). Przemówienie inaugurujące wygłosił prorektor ds. współpracy i rozwoju prof. Jerzy Lis. Zwrócił on uwagę na fakt, że nie jest to pierwsza inicjatywa tego typu na AGH (najstarsza Zimowa Szkoła Mechaniki Górotworu organizowana była już 35 razy).


W pierwszej części sesji zaprezentowano cztery referaty związane z geomatyką: pokrótce przedstawiono cele i założenia dyrektywy INSPIRE, metodykę pomiarów naziemnym interferometrem, naziemną fotogrametrię oraz technologię lotniczego skaningu laserowego. W kolejnych wystąpieniach prezentowane były nowoczesne systemy wspomagania modelowania złoża i projektowania eksploatacji górniczej. Maszyny górnicze i transport urobku były tematem referatów zaprezentowanych drugiego dnia spotkania, które odbywało się w nowoczesnym budynku U-2 Ośrodka Dydaktycznego AGH.

Organizatorzy Szkoły już teraz zapraszają na przyszłoroczne obrady.

Artur Krawczyk, WGGiIŚ AGH


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lidar odkrywa zapomniane ślady w puszczy
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS