wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-03-29| Geodezja, Instytucje

W Kielcach szukają porozumienia

Wczoraj (28 marca) w Kielcach odbyło się spotkanie geodetów wykonawców z przedstawicielami prezydenta miasta i MODGiK-u.


W Kielcach szukają porozumienia <br />
fot. JK
fot. JK

Powodem są protesty geodetów spowodowane wielotygodniowymi opóźnieniami w wydawaniu materiałów z ośrodka. W spotkaniu brało udział ok. 50 osób, w tym dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji w UM Kielce Filip Pietrzyk, kierowniczka MODGiK Bożena Morzyńska i szefowie lokalnych struktur SGP. Jak informuje świętokrzyski oddział SGP, pod rozwagę poddano trzy propozycje:

1. Zakup odpowiedniej do zadeklarowanej przez wykonawców liczby stanowisk programu „Delta” do wsadowego ładowania nowopowstałych danych geodezyjnych do bazy „Geo-Info”, przeszkolenie wykonawców w zakresie obsługi tegoż programu. Koszty zakupu i przeszkolenia jest skłonne ponieść miasto. Proces wprowadzania zmian według kierowniczki ośrodka skróci się o ok. 80%. Ponadto miasto zobowiązało się zatrudnić do wprowadzania zmian dwie dodatkowe osoby.

2. Urząd Miasta zleci podmiotowi z zewnątrz wprowadzanie zmian w bazie danych „Geo-Info” pod nadzorem pracownika ośrodka. Wskazane byłoby wydzielenie odrębnej sali z odpowiednią ilością stanowisk komputerowych. Wykonawca będzie przekazywał dane w obecnej postaci (współrzędne na dyskietce).

3. Jeden lub kilka chętnych podmiotów posiadających program „Delta” na zasadzie umów cywilno-prawnych z wykonawcami robót geodezyjnych podejmie się przygotowywania plików wsadowych do bazy „Geo-Info” za odpłatnością 50% kosztów włączenia do zasobu, czyli zysku wykonawcy z tytułu obniżki opłaty za dostarczone pliki wsadowe.
Wyboru sposobu usprawnienia trzeba dokonać niezwłocznie, ponieważ opóźnienia ośrodka będą się zwiększać ze względu na sezon robót geodezyjnych.

Opóźnienia w wydawaniu materiałów są spowodowane digitalizacją zasobów oraz brakami kadrowymi w ośrodku.

Źródło: SGP (oddział w Kielcach), BS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
XXVII Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG Congress 2022)
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS