wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-03-29| GIS, Software

AutoCAD 2013 bardziej w chmurze

W tym tygodniu amerykańska firma Autodesk zaprezentowała wersję 2013 pakietu AutoCAD wspomagającego projektowanie 2D i 3D.


AutoCAD 2013 bardziej w chmurze
Poszczególne programy pakietu 2013 łączą rozwiązania desktopowe z Autodesk 360 – aplikacją bazującą na przetwarzaniu w chmurze, usprawniającą proces projektowy poprzez możliwość przechowywania, edytowania i udostępniania swoich projektów, a także dostęp do praktycznie nieograniczonej mocy obliczeniowej w każdym czasie i miejscu.

Rozwiązanie Autodesk 360 (wcześniej znane pod nazwą Autodesk Cloud) zapewnia dostęp do 3 GB pamięci w chmurze, umożliwiając przeglądanie i udostępnianie plików. Klienci Autodesk Subscription uzyskują dodatkową pamięć masową, dostęp do zaawansowanych usług obejmujących rendering, symulacje, optymalizacje procesu projektowania i analizę energetyczną.

Nowe aplikacje pakietu AutoCAD 2013 wyposażone są ponadto w konfigurowalne, uruchamiane jednym kliknięciem narzędzia umożliwiające lepszą interoperacyjność, co z kolei znacznie ułatwia łączenie zadań projektowych i wizualizacyjnych. Pozwala użytkownikom komunikować swoje intencje projektowe za pomocą wizualizacji. Ponadto oferują spójny interfejs wszystkich rozwiązań wchodzących w skład danego pakietu oraz w obrębie Autodesk 360, ułatwiając proces poznawania i uczenia się nowych narzędzi i usług.Najważniejsze zmiany w sztandarowym produkcie tego pakietu, czyli aplikacji AutoCAD, to:
• Widoki przekrojów i szczegółów – nowa karta dokumentacji modelu ułatwia dostęp do narzędzi służących do tworzenia widoków przekrojów i szczegółów.
• Tekst przekreślony – nowy styl przekreślenia dla tekstu wielowierszowego, wielolinii odniesienia, wymiarów, tabel i tekstu łukowego zwiększa elastyczność prezentacji tekstu w tworzonych dokumentach.
• Komunikacja dzięki Autodesk Cloud – ścisłe sprzężenie z chmurą Autodesk Cloud pozwala na synchronizację plików. Obejmuje synchronizowanie rysunków i folderów z kontem internetowym bezpośrednio z poziomu oprogramowania AutoCAD. Pliki można eksportować i załączać bezpośrednio do konta pojedynczego logowania, a następnie udostępniać je innym użytkownikom za pośrednictwem konta internetowego Autodesk.
• Dostosowanie i synchronizacja plików – w wersji 2013 można łatwo współdzielić i korzystać z dostępu do dostosowanych ustawień użytkownika oraz plików pomocniczych, a tym samym bez przeszkód przechodzić z jednego urządzenia na drugie.
• Udostępnianie projektów AutoCAD w portalach społecznościowych Facebook i Twitter.
• Aplikacje AutoCAD w portalu Autodesk Exchange – łatwe poszerzanie możliwości oprogramowania AutoCAD za pomocą aplikacji utworzonych przez członków sieci programistów Autodesk Developer Network. Wystarczy otworzyć jedną stronę docelową produktu, aby wybierać spośród setek przedstawionych rozszerzeń oprogramowania Autodesk.
• Narzędzie „PressPull” przeznaczone do wyciągania krzywych w celu tworzenia powierzchni oraz brył.
• Wyodrębnianie krzywej powierzchni – nowe narzędzie do wyodrębniania krzywej powierzchni pozwala wyodrębniać linie konturowe powierzchni zakrzywionych brył 3D przez określony punkt na powierzchni lub na ścianie bryły.
• Podgląd edycji właściwości – dynamiczny i natychmiastowy podgląd zmian we właściwościach obiektu jeszcze przed ich wprowadzeniem.
• Uproszczona migracja do wersji AutoCAD 2013 – nowe i ulepszone narzędzia ułatwiają migrację dostosowanych ustawień użytkownika lub przywracanie domyślnych ustawień instalacji oprogramowania AutoCAD.

Zmiany wprowadzono także w odchudzonym wydaniu AutoCAD-a oznaczonym literami LT. Wzbogacono je m.in. o narzędzie umożliwiające współpracę z aplikacją AutoCAD WS, a także ułatwiono przeglądanie historii i aktywnych poleceń oraz pracę z szykami zespolonymi.

Bezpłatne wersje testowe nowego AutoCAD-a można pobrać ze strony Autodesku.

Źródło: ProCAD, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS