Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-03-29| Mapy, Teledetekcja

Alpy i Amazonka w Street View

W ostatnim czasie zasoby zdjęć panoramicznych Google’a rozbudowano o obrazy dla dwóch nietypowych miejsc – alpejskiej kolejki wąskotorowej oraz Puszczy Amazońskiej.


Alpy i Amazonka w Street View

Szwajcarska Kolej Retycka (Rhätische Bahn) to jedna z najbardziej widokowych sieci linii kolejowych na świecie. Jej budowę rozpoczęto jeszcze w XIX wieku. Na niektórych trasach jej pociągi wjeżdżają na blisko 2000 metrów n.p.m., jadąc po wysokich wiaduktach i przez długie tunele. W 2008 roku linię tę wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Druga atrakcja w Street View to amazońskie lasy, które Google sfotografował z perspektywy łodzi płynącej po Rio Negro, a w niektórych miejscach – także pieszego. Zdjęcia te opublikowano z okazji Światowego Dnia Lasów.

Źródło: Google Lat Long, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS