wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-03-28| Ludzie, Instytucje, Kataster

Delegacja rumuńska w GUGiK

Trwa wizyta przedstawicieli Krajowej Agencji Katastru i Rejestru Gruntów Rumunii (ANCPI) w Głównym Urzędzie Geodezji i Kartografii.


Delegacja rumuńska w GUGiK

W skład 13-osobowej delegacji wchodzą przedstawiciele departamentów agencji odpowiedzialnych za realizację zadań związanych z rejestrem gruntów i nieruchomości.

Przedstawiciele GUGiK zaprezentowali gościom m.in. rozwiązania prawne stanowiące podstawę ewidencji gruntów i budynków, projekt Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach oraz Państwowy rejestr granic i powierzchni jednostek podziałów terytorialnych kraju. Zainteresowaniem cieszyła się prezentacja dotycząca projektu „Edukacyjne wsparcie procesu wdrażania dyrektywy INSPIRE”. Z kolei kataster w Rumunii przedstawiła zastępca dyrektora generalnego ANCPI Ileana Spiroiu.
Delegacja ma w planie odwiedziny Centralnego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej oraz dwóch miejskich ośrodków: w Płocku i Łodzi.

Wizyta odbywa się w ramach realizowanego przez rumuńską służbę projektu norweskiego „The Land Administration Knowledge Improvement – LAKI”.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS