wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-11-03| Mapy, Teledetekcja

Maskowanie zdjęć w kampanii wyborczej. Byłoby śmieszne, gdyby nie było prawdziweDzisiejsze wydanie „Dziennika” donosi o tym, że Ministerstwo Obrony Narodowej ma zastrzeżenia do publikacji satelitarnej mapy Warszawy przez Platformę Obywatelską. W ramach kampanii przed wyborami samorządowymi mapa została wykorzystana przez PO do przedstawienia planów inwestycyjnych na terenie stolicy.

Satelitarne ortofoto wydrukowano w nakładzie 200 tys. egzemplarzy i rozkolportowano w Warszawie i okolicy. Według Piotra Paszkowskiego, rzecznika prasowego MON, obiekty wojskowe na tej mapie powinny być zaczernione lub elektronicznie zamaskowane. Według sztabu PO mapa została kupiona legalnie od firmy Techmex, a obiekty na niej widoczne są mało czytelne. Spółka Techmex poinformowała, że materiał nie niesie informacji o współrzędnych, które pozwalałyby na precyzyjne zlokalizowanie obiektów, nie zawiera także danych o ich charakterze.
Były członek PO, Sławomir Potapowicz, wyrzucony z PO wraz z Pawłem Piskorskim, poinformował, że wyśle w tej sprawie oficjalne zapytanie do Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii.

Poniżej prezentujemy ten sam obszar Warszawy, aby było wiadomo, o co chodzi z tym maskowaniem obrazów:

u góry urzędowa ortofotomapa Warszawy z 2005 r. z zamaskowaną siedzibą Biura Ochrony Rządu przy ul. Podchorążych (lewy prostokąt), dostępna na stronach internetowych Urzędu Miasta, w środku niezamaskowany obraz satelitarny do obejrzenia przez każdego w Google Earth, u dołu fragment mapy wykorzystanej przez PO w kampanii wyborczej.Jerzy Przywara


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS