wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-03-23| Geodezja, Sprzęt

Mierz dokładniej i łatwiej z Disto

Oferta dalmierzy laserowych Disto szwajcarskiej firmy Leica Geosystems rozszerzyła się o dwa nowe modele: X310 i D210.


Mierz dokładniej i łatwiej z Disto <br />
Disto X310 (z lewej) i D210 (z prawej)
Disto X310 (z lewej) i D210 (z prawej)

Projektując X310, producent postawił przede wszystkim na wytrzymałość. Jak chwali się Leica, dzięki wzmocnionej obudowie jest to jedyny laserowy dalmierz, który spełnia normę pyło- i wodoszczelności IP65. Oznacza to, że instrument jest całkowicie odporny na pył oraz strumień wody. Niegroźne są mu nawet upadki z wysokości 2 metrów.

Dalmierz wyposażono ponadto w czujnik pochylenia pracujący w zakresie 360°. Producent podkreśla, że jest on przydatny nie tylko do pomiarów kąta. Funkcja Smart Horizontal Mode (Inteligentny Tryb Horyzontalny) pozwala bowiem obliczyć również odległość, łącząc pomiar pochyłomierza i dalmierza.

Dalmierz oferuje ponadto: pamięć na 20 pomiarów, bogaty zestaw funkcji pomiarowych (m.in. tw. Pitagorasa, powierzchnie, objętości), wielofunkcyjną końcówkę odniesienia (ułatwiającą precyzyjny pomiar od takich elementów, jak rogi, szczeliny czy krawędzie) oraz samowyzwalacz.

W modelu D210 producent postawił natomiast na połączenie dokładności oraz dziecinnie prostej obsługi. Urządzenie wyposażone jest w czytelny, podświetlany, trzyliniony ekran. Pomiar odległości (z dokładnością 1,0 mm) czy obliczanie powierzchni i objętości wymaga naciśnięcia tylko jednego przycisku. Niewiele trudniejsze jest odejmowanie odległości i powierzchni oraz tyczenie. Podobnie jak X310, model D210 wyposażony jest w końcówkę odniesienia. Posiada także pamięć na 10 pomiarów.

Oba instrumenty objęte są trzyletnią gwarancją.

Źródło: Leica Geosystems, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS