Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-03-23| Geodezja, Sprzęt

Mierz dokładniej i łatwiej z Disto

Oferta dalmierzy laserowych Disto szwajcarskiej firmy Leica Geosystems rozszerzyła się o dwa nowe modele: X310 i D210.


Mierz dokładniej i łatwiej z Disto <br />
Disto X310 (z lewej) i D210 (z prawej)
Disto X310 (z lewej) i D210 (z prawej)

Projektując X310, producent postawił przede wszystkim na wytrzymałość. Jak chwali się Leica, dzięki wzmocnionej obudowie jest to jedyny laserowy dalmierz, który spełnia normę pyło- i wodoszczelności IP65. Oznacza to, że instrument jest całkowicie odporny na pył oraz strumień wody. Niegroźne są mu nawet upadki z wysokości 2 metrów.

Dalmierz wyposażono ponadto w czujnik pochylenia pracujący w zakresie 360°. Producent podkreśla, że jest on przydatny nie tylko do pomiarów kąta. Funkcja Smart Horizontal Mode (Inteligentny Tryb Horyzontalny) pozwala bowiem obliczyć również odległość, łącząc pomiar pochyłomierza i dalmierza.

Dalmierz oferuje ponadto: pamięć na 20 pomiarów, bogaty zestaw funkcji pomiarowych (m.in. tw. Pitagorasa, powierzchnie, objętości), wielofunkcyjną końcówkę odniesienia (ułatwiającą precyzyjny pomiar od takich elementów, jak rogi, szczeliny czy krawędzie) oraz samowyzwalacz.

W modelu D210 producent postawił natomiast na połączenie dokładności oraz dziecinnie prostej obsługi. Urządzenie wyposażone jest w czytelny, podświetlany, trzyliniony ekran. Pomiar odległości (z dokładnością 1,0 mm) czy obliczanie powierzchni i objętości wymaga naciśnięcia tylko jednego przycisku. Niewiele trudniejsze jest odejmowanie odległości i powierzchni oraz tyczenie. Podobnie jak X310, model D210 wyposażony jest w końcówkę odniesienia. Posiada także pamięć na 10 pomiarów.

Oba instrumenty objęte są trzyletnią gwarancją.

Źródło: Leica Geosystems, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS