Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-03-22| Teledetekcja

Nowy dziekan geodezji w Olsztynie

Wydział Geodezji i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wybrał nowego dziekana na lata 2012-16.


Nowy dziekan geodezji w Olsztynie <br />
fot. Wikipedia/Serdell
fot. Wikipedia/Serdell

Został nim prof. Radosław Wiśniewski, który zastąpi na tym stanowisku dr. hab. Krzysztofa Świątka. W wyborach udział wzięło 40 elektorów. Na stanowisko dziekana wpłynęła jedna kandydatura, która otrzymała 37 głosów.

Prodziekanem ds. nauki i współpracy z gospodarką został dr hab. inż Paweł Wielgosz z Instytutu Geodezji, który uzyskał 37 głosów poparcia. Prodziekanem ds. studenckich został dr inż. Krzysztof Rząsa z Katedry Planowania i Inżynierii Przestrzennej, uzyskując 33 głosy. Prodziekanem ds. rozwoju i kształcenia został dr Kamil Kowalczyk z Katedry Geodezji Szczegółowej, który uzyskał 31 głosów.

Prof. Radosław Wiśniewski w latach 1997-99 był asystentem na Wydziale Geodezji i Gospodarki Przestrzennej w Instytucie Gospodarki Przestrzennej Akademii Rolniczo-Technicznej. Od 2000 r. jest adiunktem na Wydziale Geodezji i Gospodarki Przestrzennej w Katedrze Gospodarki Nieruchomościami i Rozwoju Regionalnego. Od 2011 roku jest profesorem UWM. W latach 2005-08 pełnił funkcję prodziekana ds. studiów niestacjonarnych, a od 2008 – prodziekana ds. studiów stacjonarnych i kształcenia.

Prof. Wiśniewski prowadzi badania m.in. nt.: statystycznej analizy rynku nieruchomości, modelowania struktur systemu rynku nieruchomości z uwzględnieniem sztucznych sieci neuronowych i ich zespołów, algorytmów genetycznych oraz zaawansowanych modeli autoregresyjnych, teorii rynku nieruchomości opartej na założeniach cybernetycznych, wielowymiarowego prognozowania związków, relacji oraz zachowań podmiotów w systemie gospodarki nieruchomościami, teorii dyfuzji informacji odniesionej przestrzennie oraz efektywności informacyjnej rynku nieruchomości.

Źródło: UWM


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS