Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-03-14| Prawo

Jeszcze więcej czasu na ujawnianie państwowych nieruchomości

Rząd planuje po raz kolejny przedłużyć termin na ujawnianie nieruchomości Skarbu Państwa w księgach wieczystych. Wczoraj (13 marca) przyjęto projekt nowelizacji ustawy w tej sprawie.


Jeszcze więcej czasu na ujawnianie państwowych nieruchomości

Chodzi tu o zmianę ustawy o ujawnieniu w księgach wieczystych prawa własności nieruchomości Skarbu Państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego z 2007 roku. Nakładała ona na starostów obowiązek stworzenia wykazu państwowych i samorządowych nieruchomości. Początkowo powiaty miały się z tym uporać w sześć miesięcy, a po protestach samorządowców wydłużono ten termin do 18 miesięcy. W uchwalonym w tym tygodniu projekcie jest to już 66 miesięcy (liczone od listopada 2007 r.).

Aby usprawnić uzupełnianie tych wykazów do współpracy ze starostami zobowiązano ponadto marszałków województw, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz inne organy reprezentujące Skarb Państwa. Zdecydowano, że wojewodowie będą mogli żądać od starostów uzupełnienia wykazu, a sami odpowiednie dane przekażą głównemu geodecie kraju, który na ich podstawie uzupełni zestawienie zbiorcze dla całego kraju.

Teraz projektem zajmie się Sejm. Nowe przepisy mają obowiązywać po miesiącu od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Źródło: KPRM, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS