Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-03-14| Przetargi

Powiat będziński zamawia geodane

Starostwo w Będzinie ogłosiło przetarg na opracowanie zdjęć lotniczych, ortofotomapy oraz numerycznych modeli terenu i zabudowy w ramach tworzenia mapy akustycznej powiatu.


Powiat będziński zamawia geodane <br />
fot. ZSIP pow. będzińskiego
fot. ZSIP pow. będzińskiego
Zamówienie podzielono na cztery etapy:
1) Pomiary głównych źródeł hałasu: drogowego, kolejowego, tramwajowego i przemysłowego wraz z wyznaczeniem ich parametrów akustycznych.
2) Przygotowanie baz danych do opracowania mapy akustycznej, w tym wykonanie zdjęć lotniczych, opracowanie ortofotomapy, numerycznego modelu terenu, modelu 3D budynków i budowli oraz budowa baz danych budynków.
3) Sporządzenie mapy akustycznej powiatu, w tym: opracowanie modelu symulacyjnego (akustyczno-geometrycznego) dla każdego rodzaju źródeł hałasu, wykonanie pomiarów kalibracyjnych i uzupełniających, przeprowadzenie obliczeń akustycznych wraz z opracowaniem map imisyjnych, map konfliktów akustycznych, opracowanie części opisowej mapy akustycznej oraz opracowanie procedur aktualizacji mapy akustycznej.
4) Włączenie map akustycznych do systemu informacji przestrzennej powiatu oraz opublikowanie mapy w geoportalu będzińskim geoportalu.

Szacunkowa wartość zamówienia to 1,65 mln zł. Oferty można składać do 19 kwietnia. Wadium: 25 tys. zł. Jedynym kryterium wyboru oferty będzie cena. Prace nad mapą akustyczną mają być zakończone do końca września 2013 roku.

Źródło: SP w Będzinie, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS