Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-03-13| Geodezja, GIS, Instytucje

Kraje UE o integracji statystyki z GIS-em

Coroczne spotkanie robocze grupy roboczej GISCO – Geographical Information Systems for Statistics (Systemy informacji geograficznej w statystyce) odbyło się w dniach 8-9 marca 2011 r. w Luksemburgu.


Kraje UE o integracji statystyki z GIS-em <br />
fot. Efgs.info
fot. Efgs.info

Uczestnikami spotkania były narodowe instytucje statystyczne oraz agencje kartograficzne (geodezyjne) krajów UE. Polskę reprezentował zespół ekspertów z Głównego Urzędu Statystycznego pod kierownictwem Janusza Dygaszewicza – dyrektora Departamentu Programowania i Koordynacji Badań.

Tegoroczne spotkanie miało na celu wymianę doświadczeń oraz informacji na temat działań urzędów statystycznych oraz służb geodezyjnych w zakresie wdrażania dyrektywy INSPIRE w państwach członkowskich. Ponadto przedstawiono osiągnięcia wypracowane w projekcie GEOSTAT 1A („Prezentacja danych spisowych dla Europy z wykorzystaniem siatki kwadratów”), w którym Główny Urząd Statystyczny brał udział. Zaprezentowany został również zakres, cel i sposób realizacji projektu GEOSTAT 1B, w którym GUS uczestniczy na zasadach wolontariatu.

Głównym celem cyklu spotkań GISCO jest poznanie możliwości integracji danych przestrzennych i statystycznych, a także podkreślenie ważności oraz wsparcie integracji i współpracy między statystyką a służbą geodezyjną w państwach członkowskich. Ponadto omawiane są nowe kierunki rozwoju statystyki w połączeniu z informacją geograficzną bazujące na obecnych doświadczeniach, potrzebach użytkowników i organizacji.

Źrodło: GUS


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS