Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-03-12| Mapy

Skartowali Titanica

Choć wrak brytyjskiego statku Titanic już od wielu lat wzbudza duże zainteresowanie, dopiero teraz miejsce jego zatonięcia zostało szczegółowo skartowane.


Skartowali Titanica <br />
fot. RMS Titanic Inc.
fot. RMS Titanic Inc.

Mapę wykonała firma RMS Titanic Inc. Obejmuje ona obszar o wymiarach 3 x 5 mil. Do jej opracowania wykorzystano blisko 130 tys. fotografii wykonanych przez podwodnego robota, które następnie połączono z danymi z echosondy. Prace nad mapą rozpoczęto w 2010 roku.

W 1985 roku już raz podjęto się skartowania tego wraku. Prace objęły jednak dużo mniejszy obszar, a dzięki jego poszerzeniu w badaniach RMS Titanic Inc. udało się odkryć nowe fragmenty statku. Przedstawiciele firmy liczą, że pozwoli to na dokładniejsze zbadanie przebiegu tej katastrofy.

Więcej szczegółów na temat tych badań ma zostać ujawnione w dniu setnej rocznicy zatonięcia Titanica, czyli 15 kwietnia br.

Zobacz mapę

Źródło: Live Science, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS