Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-03-12| Mapy, Przetargi

Kartowanie hałasu nabiera rozpędu

W ostatnich dniach kolejne trzy instytucje ogłosiły przetargi na mapy akustyczne.


Kartowanie hałasu nabiera rozpędu <br />
rys. UM Łodzi
rys. UM Łodzi
Opracowanie takie zamówiły:
• UM Opola,
• UM Legnicy,
• Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich.

W dwóch pierwszych przypadkach mapy mają objąć teren miasta, a w ostatnim przetargu – otoczenie dróg wojewódzkich na terenie woj. świętokrzyskiego. Terminy wykonania zamówień to odpowiednio: 15 czerwca br., 15 grudnia oraz 31 lipca.

W ostatnim czasie podobne przetargi rozpisano także w Poznaniu, Łodzi i Lublinie. Obowiązek wykonywania i aktualizowania co pięć lat map akustycznych nakłada unijna dyrektywa wdrożona do polskiego systemu prawnego poprzez ustawę Prawo ochrony środowiska.

Więcej o specyfice polskich zamówień na mapy akustyczne pisaliśmy w grudniowym wydaniu miesięcznika GEODETA.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS