Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-03-09| GIS, Teledetekcja, Firma, Software

Berlin 3D w geoportalu

Niemiecka firma virtualcitySYSTEMS zakończyła pracę nad „Atlasem gospodarczym Berlina”, który udostępnia 560 tys. modeli budynków za pośrednictwem przeglądarki internetowej.


Berlin 3D w geoportalu

Trójwymiarowy model zabudowy stolicy Niemiec utworzono na zlecenie władz miasta w 2008 roku. Składa się on z ponad pół miliona budynków wraz z teksturami fasad odwzorowanych na drugim poziomie szczegółowości wg standardu CityGML. Dotychczas opracowanie to było dostępne wyłącznie za pośrednictwem aplikacji Google Earth.

Dzięki wykorzystaniu interfejsu 3DMAPS szwedzkiej firmy Agency9 od teraz można przeglądać je w geoportalu, i to bez konieczności instalowania specjalnych wtyczek. W module 3D oprócz warstwy budynków i zdjęć lotniczych udostępniono również wiele warstw tematycznych, w tym tzw. słoneczny kataster (ilustrujący możliwość korzystania z energii słonecznej) oraz dział poświęcony murowi berlińskiemu. Co ciekawe, w serwisie opublikowano również model drzew 3D oraz zdjęć panoramicznych miasta.

Źródło: virtualcitySYSTEMS, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS