Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-03-08| GNSS, Sprzęt

Getac X500 w HD

Mimo że pancerny notebook Getac X500 został wprowadzony na rynek w połowie zeszłego roku, już doczekał się pierwszych udoskonaleń.


Getac X500 w HD

Producent zdecydował się na zmianę matrycy, która teraz przy przekątnej ekranu 15.6” uzyskuje rozdzielczość Full HD (1920 x 1080 px). Ponadto nowa wersja Extreme zyskała jeszcze wydajniejszą kartę graficzną nVidia GT 330M 1GB DDR3.

Komputer zachował przy tym swoje dotychczasowe zalety. Jest to prawdopodobnie najwydajniejszy i najmocniejszy notebook klasy rugged na rynku. Nabywca ma możliwość wyboru pomiędzy procesorami Intel i5 lub Intel i7. Ekran o wysokiej jasności przystosowany do pracy w bezpośrednim słońcu może być wyposażony w ekran multidotykowy. Poza tym urządzenie posiada modem 3G oraz odbiornik GPS (z możliwością podłączenia zewnętrznej anteny).

Za wymianę danych w notebooku odpowiadają dwa porty RS-232, pięć złączy USB oraz jedno HDMI. Getac X500 oferuje także podłączenie dwóch kart PCI lub PCIe dzięki specjalnemu modułowi, tzw. Expansion Unit.

Getac X500 wyróżnia także wysoka odporności na niekorzystne warunki pracy. Model ten spełnia standardy IP65, MIL-STD-810G, MIL-STD-461F oraz opcjonalnie UL1604 (do pracy w strefie zagrożonej wybuchem).

Źródło: Elmark Automatyka


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Intergeo 2022 - 10 technologicznych trendów w geodezji
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS