wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-03-08| Teledetekcja, Przetargi

Warszawa zamawia fotoplan

Stołeczny ratusz ogłosił przetarg o szacunkowej wartości poniżej 200 tys. euro na wykonanie zdjęć lotniczych i cyfrowego fotoplanu Warszawy.


Warszawa zamawia fotoplan <br />
Serwis mapowy Urzędu m.st. Warszawy
Serwis mapowy Urzędu m.st. Warszawy

Fotoplan ma mieć rozdzielczość 10 cm i być wykonany w układzie 2000 dla 737,6 km kw. Opracowanie ma być przekazane zamawiającemu do 10 września, a termin wykonania zamówienia wyznaczono na 12 listopada. Zdjęcia lotnicze do fotoplanu mają być wykonane od ustąpienia pokrywy śnieżnej do zazielenienia się drzew.

Jak napisano w SIWZ, fotoplan ma być przystający w sensie geometrycznym do opracowanej na podstawie zdjęć z wiosny 2010 r. ortofotomapy. Oznacza to, że istniejąca w zasobie ortofotomapa stanie się referencją geometryczną dla opracowywanego w ramach niniejszego zamówienia fotoplanu. Taki wymóg pozwoli zachować spójność geometryczną już istniejących opracowań wykonanych na bazie istniejącej ortofotomapy z opracowaniami które będą tworzone na bazie zamawianego fotoplanu i dodatkowo pozwoli uprościć proces technologiczny wytworzenia fotoplanu.

Oferty można składać do 19 marca. Wadium nie jest wymagane.

Źródło: Urząd m.st. Warszawy, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Cena A widzieli za ile KLOCEK wygrał ten obiekt ??? Jak tego jeszcze pare razy nie sprzeda to popłynie.
odpowiedz zgłoś
sprzedaż Wątpię żeby było ciasno. Skończy się na tym, że jeden wykonawca sprzeda produkt więcej niż jeden raz (no może samochody i ludzie przesuną się o metr :))
odpowiedz zgłoś
Jakieś uzasadnienie biznesowe tego zamówienia? Poznań i Warszawa, dla obu miast "na dniach" będą wykonywane 10cm zdjęcia w ramach projektu GUGIK miasta. Można spróbować zrozumieć Geopoz, który chce po prostu lepszych zdjęć niż produkt organizowany mu przez komitet centralny ;) Trudno jednak szukać uzasadnienia dla dodatkowego fotoplanu Stolicy. Dokładnie takie same zdjęcia będą lada dzień wykonywane na zlecenie GUGIK... Może to kolejny pstryczek w nos i znak dla władz (przeszłych, obecnych p.o. i przyszłych), że zamówienia centralne są nietrafione? Tej wiosny nad Warszawą możebyć ciasno... ;)
odpowiedz zgłoś
Poznań Poznań też zamawia zdjęcia, tylko z 5 cm pikselem
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS