Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-03-08| Mapy, Przetargi, Instytucje

Oferty od jednej piątej budżetu

W przetargu na wykonanie map dla lotniska regionalnego w Szymanach k. Szczytna oferty złożyło 16 firm. Różnica pomiędzy najtańszą a najdroższą zaproponowaną ceną jest 16-krotna.


Oferty od jednej piątej budżetu  <br />
fot. Warmia-Mazury Sp. z o. o.
fot. Warmia-Mazury Sp. z o. o.

Wykonawca ma dostarczyć mapę zasadniczą w postaci analogowej, numeryczną 2D i model terenu 3D. Sporządzenie map z naniesionymi przeszkodami i infrastrukturą podziemną jest potrzebne do zaprojektowania infrastruktury naziemnej, m.in. systemu oświetlenia lotniska, budowy nowego terminalu i dróg kołowania.

Zamawiający jest gotowy przeznaczyć na tę usługę 200 tys. zł. Jak informuje prezes zarządzającej lotniskiem spółki Warmia-Mazury Leszek Krawczyk, firmy zaproponowały w swych ofertach cenę od 37 tys. zł do ponad 600 tys. zł. W przyszłym tygodniu komisja zapozna się z ofertami i wyłoni wykonawcę. Kryterium wyboru ofert jest cena.

W Szymanach lotnisko funkcjonowało do 2004 roku. Potem działalność zawieszono, a infrastruktura niszczała. Uruchomienie portu lotniczego w Szymanach ma kosztować 180 mln zł. Unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury 2007-13 ma wynieść do 76 procent. Aby dotacja unijna nie przepadła, lotnisko musi ruszyć do 2015 roku.

Źródło: PAP, BS


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS