Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-03-07| Mapy, Instytucje, Imprezy

Jeszcze kilka dni na referaty

12 marca mija termin nadsyłania propozycji referatów na tegoroczne „M@py w sieci”. Druga edycja konferencji będzie poświęcona tematyce wizualizacji kartograficznej przestrzeni miejskiej i odbędzie się w dniach 18-19 kwietnia 2012 r. w Sandomierzu.


Jeszcze kilka dni na referaty

Organizatorzy – Instytut Geodezji i Kartografii w Warszawie, Katedra Kartografii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Zakład Kartografii Politechniki Warszawskiej zapraszają do aktywnego udziału zarówno przedstawicieli nauki, administracji publicznej, jak i firm związanych z wizualizacją przestrzeni miejskiej. Zgłoszenie powinno zawierać tytuł oraz streszczenie referatu o objętości do 2000 znaków. Proponowane bloki tematyczne to:
• rola, funkcje i standardy geoinformacji w internecie;
• problematyka funkcjonalności serwisów geoinformacyjnych;
• współczesne technologie prezentacji map interaktywnych;
• zalety i ograniczenia programów służących internetowej prezentacji danych;
• wizualizacja kartograficzna w internecie, w tym wizualizacje 3D;
• systemy zarządzania przestrzenią miejską i infrastrukturą komunikacyjną;
• problematyka projektowania i obsługi internetowych serwisów miast (instytucje, urzędy);
• rola serwisów społecznościowych w funkcjonowaniu aglomeracji miejskich;
• podejście aplikacyjne (aplikacje GIS, serwery mapowe, języki programowania aplikacji sieciowych, itp.);
• prezentacja „dobrych praktyk” w serwisach miejskich.

Osoby, które zgłoszą w terminie referat, i zostanie on zakwalifikowany do wygłoszenia podczas konferencji, w ramach opłaty konferencyjnej mają zapewniony nocleg (z 18/19.04) w hotelu Sarmata, w którym odbywa się konferencja.

Opłata konferencyjna dla przedstawicieli jednostek budżetowych (w tym administracji publicznej oraz przedstawicieli wyższych uczelni – również doktorantów i studentów) wynosi 375 zł, a dla pozostałych uczestników – 720 zł.

Źródło: organizatorzy


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS