Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-03-07| GIS

Wypróbuj 50 otwartych aplikacji

Open Source Geospatial Foundation (OSGeo) opublikowała OSGeo-Live 5.5 – zestaw 50 skonfigurowanych aplikacji geoprzestrzennych rozwijanych pod auspicjami tej fundacji.


Wypróbuj 50 otwartych aplikacji
OSGeo-Live zawiera:
• aplikacje desktopowe (np. GRASS GIS, Quantum GIS, Kosmo, SAGA GIS),
• aplikacje webowe (OpenLayers, MapFish),
• aplikacje serwerowe (Geoserver, Mapserver, deegree)
• aplikacje bazodanowe (PostGIS, Rasdaman),
• biblioteki i narzędzia geoprzestrzenne (libLAS, GDAL/ORG),
• aplikacje nawigacyjne (GpsDrive, JOSM, Merkaartor),
• dane przestrzenne (Natural Earth, OSM),
• ćwiczenia i dokumentacje do programów.

OSGeo-Live 5.5 można uruchomić zarówno z płyty DVD, pamięci USB, jak i za pomocą tzw. wirtualnej maszyny. Oprogramowanie w tym zestawie jest już wstępnie skonfigurowane, dzięki czemu nie trzeba go instalować.

Najnowsza wersja OSGeo-Live będzie rozdawana podczas ważniejszych konferencji poświęconych wolnemu oprogramowaniu GIS. Można ją także pobrać ze strony internetowej fundacji.

Źródło: OSGeo, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS