Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-03-07| GIS

Rusza niemiecki geoportal

Wczoraj (6 marca) na targach elektronicznych CeBIT w Hanowerze oficjalnie uruchomiono niemiecki narodowy geoportal.


Rusza niemiecki geoportal

Serwis opracował Federalny Urząd Geodezji i Kartografii (BGK) we współpracy z poszczególnymi samorządami. Umożliwia on przeglądanie zbiorów danych przestrzennych niemieckiej infrastruktury informacji przestrzennej oraz ich zamawianie i pobieranie. Zasoby geoportalu nie są przechowywane w jednej bazie, ale ładowane za pomocą usług sieciowych zgodnych z międzynarodowymi standardami.

Serwis wyróżnia dział map tematycznych. Prezentują one m.in. gęstość zaludnienia, występowanie trzęsień ziemi czy potencjał energii wiatrowej. Nietypową funkcją jest możliwość eksportu widoku map do aplikacji Google Earth.

Serwis udostępniono na razie w wersji testowej. Jak zapowiadają jego administratorzy, zasoby geoportalu będą systematycznie rozbudowywane.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS