Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-03-03| Mapy, Instytucje

Słoneczne Wybrzeże na mapie miesiąca

Panoramiczna mapa turystyczna bułgarskiego Słonecznego Wybrzeża w skali 1:200 tys. została w marcu wyróżniona przez Międzynarodową Asocjację Kartograficzną.


Słoneczne Wybrzeże na mapie miesiąca

Opracowanie to bazuje na trójwymiarowym modelu terenu i budynków, które zostały przedstawione we właściwych proporcjach. Mapa jest aktualizowana co roku.
W zeszłorocznej edycji oprócz Słonecznego Wybrzeża umieszczono trójwymiarową panoramę całej Zatoki Nassebar oraz mapę 3D obiektów architektonicznych starożytnego miasta Nassebar (wpisanego na listę UNESCO).

Mapa ma wymiary 60 x 90 cm (w wersji ściennej 90 x 145 cm). Została opublikowana w czerwcu 2011 roku przez firmę DavGEO z Sofii. Dostępna jest w języku angielskim i bułgarskim.

W czasie 25. Międzynarodowej Konferencji Kartograficznej w Paryżu w ubiegłym roku opracowanie to zwyciężyło w kategorii „Mapy turystyczne”.

Źródło: MAK, BS


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS