Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-03-02| Geodezja, Ludzie

Kto zostanie GGK?

W przeciwieństwie do poprzedniej ankiety na temat wysokości płac geodetów, w której udział wzięło ponad 600 osób, wybór nowego głównego geodety kraju nie wzbudził zbytniego zainteresowania.


Kto zostanie GGK?

Wśród stu nadesłanych odpowiedzi nie wskazano też zdecydowanego faworyta na fotel szefa Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii. 11% ankietowanych uważa, że GGK zostanie Jacek Jarząbek, obecnie pełniący obowiązki GGK, a 8% – że Krzysztof Mączewski, geodeta województwa mazowieckiego, w przeszłości wiceprezes GUGiK.
Jednocześnie 11% uważa, że Jacek Jarząbek nie powinien pełnić tej funkcji, kolejny na liście niepożądanych jest poseł Aleksander Grad – do niedawna minister skarbu.

Kto zatem wg uczestników powinien zostać GGK, bo i takie pytanie zadaliśmy? Tu równy procent głosów (10) oddano na: Krzysztofa Mączewskiego, Kazimierza Bujakowskiego – głównego geodetę kraju w latach 1999-2001, oraz Mirosława Puzię – śląskiego WINGiK-a. Na liście pożądanych pojawili się też: Ludmiła Pietrzak – szefowa firmy InterTim z Warszawy, i Edward Mecha – wiceprezes stowarzyszenia GISPOL.
Niektórzy ankietowani nie chcieli spekulować nazwiskami, ograniczyli się więc do opinii i dobrych rad. Prawie 10% stwierdziło, że głównym geodetą kraju zostanie aparatczyk, biurokrata lub ktoś z nadania politycznego. Taki sam procent był zdania, że nie powinien nim być geodeta z wykształcenia lub ktoś z obecnego GUGiK. W ten nurt wpisała się propozycja, by szefem geodezji została Joanna Mucha – „ministra” sportu i turystyki.

Kontrowersyjna minister na pewno nie zostanie GGK, ale niektóre osoby zaproponowane przez uczestników mają szansę, bo wystartować w konkursie.

JP


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS