wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-03-01| Mapy, Przetargi, Instytucje

Wojsko zamawia mapy wektorowe

Jednostka Wojskowa nr 4226 ogłosiła 5-częściowy przetarg o wartości 4,4 mln zł netto na dostawę map wektorowych VMap Level 2 wraz z ich aktualizacją.


Wojsko zamawia mapy wektorowe <br />
fot. Geoportal.gov.pl
fot. Geoportal.gov.pl

Opracowania trafią do Wojskowego Centrum Geograficznego w Warszawa oraz do
22. Wojskowego Ośrodka Kartograficznego w Ostrowi Mazowieckiej. Zamówienie obejmuje zakup łącznie 64 arkuszy zaktualizowanej VMap poziomu drugiego.

Całkowita wartość wadium to 10,7 tys. zł. Oferty można składać do 11 kwietnia br. Kryterium wyboru będzie cena. Termin realizacji: 16 listopada 2012 roku.

Źródło: 2RBL


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
WYBÓR OFERTY Szczerze gratuluję PMG Katowice za zgarnięcie tej "intratnej" roboty. Czas start .... 38 arkuszy do wykonania... a tu jedynie tak na szybko w skrócie trzeba wykonać mozaikowanie i wyrównanie orta, przetwotrzenie OSów do nowej struktury bazy, rdigitalizacja starego wektora pod Geomediami, aktualizacja kameralna, i pełna terenowa wraz z pomiarami dróg i mostów, geomediowe kontrole, pomiar WSZYSTKICH obiektów powyżej 50 m jako przeszkód lotniczych, nowa Geomediowa wersja KARTO, DYNAMO .... W wakacje "studenty" z łapanki tego nie uciągną to nie IASC :)
odpowiedz zgłoś
Wykonawca Konsorcjum "opgk kraków" poległo tylko z jednym arkuszem, informacja pewna.
odpowiedz zgłoś
Kto Faktycznie Nie Wykonał Czy może ktoś wie jaka firma (lub jakie firmy) nie wykonały. Myślę że krzywdzącym jest wskazywać konsorcjum "elbląskie" lub "opgk kraków". Może powiedzmy prawdę kto nie wykonał, przyjnamniej będzie wiadomo komu brak umiejętności lub solidności.
odpowiedz zgłoś
Do wszystkich zainteresowanych Najlepiej nie przystępować do przetargu, może to ich nauczy że taka robota powinna być ogłoszona na jesieni, aby od stycznia zacząć działać. I napewno za 2x większy budżet niż w zeszłym roku. A tak niech wojskowi robią sobie to sami własnym zasobem kadrowym , wykorzystując na 1 arkusz cały zasób dostępnych w danym roku technikodni :)
 1 
odpowiedz zgłoś
@Wykonawca [TEKST USUNIĘTY Z UWAGI NA WULGARNY JĘZYK]
odpowiedz zgłoś
Bierzcie tę robotę No, Geomedia i Microstation to nie wszystko. Jeszcze "tylko" Map Publisher, IPLOT, Dynamo, OSDS, Data Pipe i mnóstwo aplikacyjek, bez których ani rusz, nie licząc już całego setupu rasteryzacyjnego. Masakra. Mało ludzi w Polsce, którzy "ogarniają" to wszysto na raz. A tak przy okazji pytanie. Ile arkuszy ostatecznie wojsko wogóle nie przyjęło? Na wykonanie kilku była w Polsce w ubiegłym roku niezła łapanka. Wykonawcy chcieli oddać za pół darmo. Ostatecznie poszli z torbami. Szukam Wykonawcy (firmy), której udało się zrobić tę robotę na "zero" czyli po kosztach. Bo zarobiło tylko wojsko!
odpowiedz zgłoś
Do chętnych na Vmap ... praca pewnie na Geomediach za grubą kasę, do tego druga wersja opracowywana w Microstation, zakup samego softu nie zwróci się za tą pracę. A gdzie jeszcze wywiad terenowy (tysiące przejechany km, delegacje, noclegi itp.) Jak zawsze masa poprawek... niestety "studenty" tego nie zrobią za pół darmo.. to nie IACS....
odpowiedz zgłoś
Potwierdzam w całej rozciągłości. że Vmap to jeden z najtrudniejszych projektów; ale to wiedzą tylko Ci, którzy przeszli przez to piekło na poziomie produkcji. To nie tylko problem SIWZu, technologi, lecz głównie subiektywnych życzeń Zamawiającego i jego sposobu prowadzenia projektu. Współczuję pracownikom firmy której właściciele rzucą się na tą robotę.
odpowiedz zgłoś
Powiem Wam czy pachnie ta robota Ta robota to krew, pot i łzy. Maximum wymagań, koronkowa robota, zero zarobku, wszyscy na karach za terminy. Pieniądze śmiechu warte i wiedzą to Ci, którzy jako nowi "fachowcy" myśleli, że się na tym torcie dorobią. Dopłacili i to słono. Ja też kiedyś byłem zainteresowany.
odpowiedz zgłoś
Do wszystkich znawców BDOT to nie mapa (ani wektorowa ani nawet wyjscie do druku map analogowych)to tylko baza danych. Przeterg dotyczy opracowania map. Odsyłam Wszystkich do warunków technicznych, a szczególnie do części w której wymienia się materiały uzupułniajace do wykonania zamówienia. Tam właśnie jest wyszczegółniony ten "osławiony i podobno pokrywający cały kraj BDOT".
odpowiedz zgłoś
Zasadnicze pytanie Czyżbyście sugerowali ze przetarg nie będzie uczciwy i nie warto nawet sie przymierzyć ?
odpowiedz zgłoś
Vmap Trzeba wydać kasę widocznie ktoś ma wesel córki i kupuje dom.
odpowiedz zgłoś
Znawcy znowu wszyscy mądrzy a pewnie nikt z pisarzy w życiu nie robił VML2 a nawet pewnie nie widział szczegółowo :)Gratuluje tym co zrobią z BDOT w 80%
odpowiedz zgłoś
do ktoś V mapę w 80% da się zrobić na podstawie BDOT, a transformacje między dwoma układmi to jeden guzik w większości oprogramowań. Żeby zobaczyć co już jest w DBOT wystarczy wejść na www.geoportal.gov.pl Jeżeli tak bardzo chcialbyś zobaczyć to wystarczy jeden klik.
odpowiedz zgłoś
lepiej nie wiedzieć o BDOT .... widocznie w wojsku też ocenia się ludzi po realizacji budżetu - im więcej wydasz tym lepiej pracujesz..., nie wydasz - znaczy nic nie robisz ... lepiej nie wiedzieć o BDOT
odpowiedz zgłoś
bdot Bardzo bym chciał zobaczyć ten bdot na cały kraj. Poza tym proponuję wziąć pod uwagę, że mapy wojskowe muszą spełniać pewne standardy,którym na pewno nie jest układ 92. Polska jest w NATO i zamiast wydawać jedną mapę w skalach od 1:50 000 i mniejszych wspólną, to właśnie cywile marnotrawią pieniądze bo nie potrafią zrozumieć, że priorytetem jest zapewnienie zobowiązań międzynarodowych.
odpowiedz zgłoś
stare "dobre" czasy Widać, że stare czasy wracają. Gdyby udało się powiedzieć Wojskowym, żeby poczekali miesiąc, to za 10% tej kwoty mieliby vmap z generalizacji bdot, a ponieważ nic do Nich nie dociera, to tylko pozdrawiam i życzę miłego marnowania naszych podatków.
odpowiedz zgłoś
BDOT nie wystarczy? Przecież zaraz będzie wykonany BDOT na całą Polskę? BDOT ma za dużą skalę? To nie można zrobić tych 50-tek na podstawie 10-tek z BDOT?
odpowiedz zgłoś
18 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS