Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-02-29| Mapy

Wolontariusze zrobili mapę wodzisławskiej komunikacji

By promować korzystanie z transportu publicznego, ekolodzy z Wodzisławia Śląskiego opracowali interaktywną mapę połączeń autobusowych w mieście.


Wolontariusze zrobili mapę wodzisławskiej komunikacji

W serwisie opracowanym przez stowarzyszenie Trakt na dane OpenStreetMap dwójka wolontariuszy naniosła trasy poszczególnych linii autobusowych w mieście oraz udostępniła narzędzie do wyszukiwania przystanków. Ich zdaniem jest to coś, co tak naprawdę powinno zrobić dla swoich pasażerów MZK.

Twórcy strony podkreślają, że dzięki temu, iż bazuje ona na otwartym projekcie OpenStreetMap, jej zawartość może rozwijać każdy chętny, wystarczy odbiornik GPS. A jeśli ktoś go nie ma, Stowarzyszenie Trakt jest nawet gotowe wypożyczyć swój sprzęt.

Źródło: Nowiny.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS