wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-10-26| Geodezja, Mapy, Ludzie, Instytucje, Kataster

Kolejne zmiany na stanowiskach dyrektorów GUGiK


Z informacji uzyskanych przez GeoForum wynika, że jest już nowy dyrektor Departamentu Geodezji, Kartografii i Systemów Informacji Geograficznej. Został nim Jerzy Zieliński, dotychczasowy szef WODGiK w Katowicach. Obsadzono też dwa stanowiska wicedyrektorów.

Adam Klimek został zastępcą dyrektora Departamentu Informatyzacji i Rozwoju Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego. Na początku października GGK na stanowisko dyrektora tego departamentu powołał Jarosława Wysockiego. Natomiast Arleta Grzesik została zastępcą dyrektora Departamentu Informacji o Nieruchomościach (do tej pory była ona geodetą powiatowym w Będzinie, uczestniczyła w konkursie na stanowisko głównego geodety kraju). Przypomnijmy także, że funkcję dyrektora Departamentu Prawno-Legislacyjnego pełni od niedawna Marian E. Nikel.

Katarzyna Pakuła-Kwiecińska


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
oj, się będzie działo.... Ciekawa lektura, rzeczywiście będzie się działo! dopiero się zacznie cyrk!
odpowiedz zgłoś
Oj, sie będzie daiało... Jak mawia Owsiak Zajrzyjcie na internetowy organ pana M. Całkiem jak W.Sz.P. Bulterier.
odpowiedz zgłoś
ad voce Są to komentarze w kategorii zmian kadrowych. Nie ma co kierować uwagi na zastosowanie GPS w Katowicach bo to nie ta strona. Co do geodetki to zgadzam się calkowicie z maximem. Brak jej dowartościowania uzupelnia sobie wystąpieniami na polecenie szefa. zbiera plusy hi hi.
odpowiedz zgłoś
Kolejne zmiany na stanowiskach dyrektorów GUGiK Widzę, że dyskusja rozkręciła się na całego. I bardzo dobrze!!! W końcu kiedyś trzeba to z siebie wyrzucić co komuś leży na wątrobie. DOdatkowow polecam artykuł poniżej o "Katowice: Karetki i radiowozy z odbiornikami GPS". MOże to też Was zaciekawi!!!
odpowiedz zgłoś
cd że to właśnie Ty masz kompleks pominięcia, ale lojalność każe Ci grać zespołowo. A propos, ta drużyna nigdy nie grała fair a trener nie raz zmieniał graczy nie w tyle w przerwie ile przy oznakach samodzielnego myślenia.
odpowiedz zgłoś
do geodetki Prezentujesz jak widzę starą szkołę dyskusji - przeciwnika należy zakrzyczeć a najlepiej obrazić. Forum służy wymianie zdań i opinii a nie wzajemnemu obrażaniu się dyskutantów. Już w którejś dyskusji wmawiasz osobom mającym inne niż Ty poglądy, że są zazdrosne bądź zakompleksine. Coś mi się wydaje,
odpowiedz zgłoś
Do Józka - właśnie bez uperawnień Józek od miesięcy kilku pracuję w zawodzie BEZ UPRAWNIEŃ bo nikt mnie o takie nawet nie zapytał co prawda to ZIelona Wyspa ale jakoś żyją bez tych UPRAWNIEŃ - co może powiesz że oni nie mają pojęcia o geodezji?
odpowiedz zgłoś
A teraz do roboty Wiesiu, zbierz Ty to towarzystwo do kupy: i Adasia, i Jurka, Arletkę, Mariana i Jarka, zaproście tego Cezarego, w przerwie 15 minutowej pogadajcie z trenerem i ... napiszcie nam szybko piękne prawo geodezyjne. Tylko nie piszcie ołówkami kopiowymi. Weźcie jakieś lappalmy, czy inne topy, czy cuś ...
odpowiedz zgłoś
olaboga, idzie nowe cd. ...ę. Aaa, jeszcze. Gry zespołowe mają to do siebie, że lepiej grają drużyny zgrane, niż drużyny gwiazd. Pamiętaj o tym Maxim. Ważne, żeby grały fair, a do tego ładnie i skutecznie. A co do trenera, to gadać może tylko w przerwie. Ten to nawet nie może zarządzić zmiany (hi, hi). Olaboga, to ci chec
odpowiedz zgłoś
olaboga, idzie nowe cd. to już dość dawno oddali swoje ołówki kopiowe do muzeum w Opatowie. A gdzie jest serce geodezji? Nie w powiatach? Może w województwie, albo w centrali? Stamtąd tylko widać vmapę, statystyki, i satelity. Nie da się tworzyć prawa. Podziwiam ich odwagę, ale mają też i potencjał. Jak będą chcieli pomog
odpowiedz zgłoś
olaboga, idzie nowe... Panie i Panowie. Dotychczasowi "rządziciele" geodezją, i większość teamu z GUGiK widzieli geodezję tylko w geoportalu przez małe "g". Bez praktyki, bez uprawnień. Chcieli tworzyć kataster z satelity (hi,hi). Nowi, w większości zdaje się wiedzą co to drut kolczasty, a i z tego co słyszałem,
odpowiedz zgłoś
do geodety ze śląska Czy ten Będzin był faktycznie najgorszy na Śląsku? O ile wiem, to powiat ziemski, a te zawsze są biedniejsze niż miasta i mają mniej sukcesów do chwalenia się.
odpowiedz zgłoś
do maxima Dużo pisać i ciągle to samo. Przyzwoitość wymaga dać każdemu szanse. A tu od groma proroków uzurpujących sobie prawo do przewidywania i ocenianie. Maxim to ty chyba jakiś doświadczony na szczeblu centralnym. Czemu tam Cię teraz nie ma? Nie wyszło? Ideałów nie chcą? Oszaleli chyba...
odpowiedz zgłoś
No cóź, kierowanie geodezją na szczeblu powiatu było wystarczając w ocenie komisji wybierającej GGK. Dlaczego nie może być wystarczające dla dyrektora? Tu chyba chodzi o pomysł na Polską geodezję, której wielu brakuje. Jeśli ma go geodeta powiatowy, a nie mają byli prezesi lub byli dyrektorzy.
odpowiedz zgłoś
A kompetencje nowomianowanych sięgają co najwyżej WOGiK w Katowicach. Dobre i to. GGK i nowa wicedyrektor chyba trochę przeceniają swoje kompetencje. Kierowanie geodezją na szczeblu powiatu może się okazać nie wystarczającym doświadczeniem do sprawnego wypełniania zadań na nowych stanowiskach.
odpowiedz zgłoś
Strasznie kochani odchodzicie od tematu. Tak mi się wydaje że"geodetka" będzie z uporem bronić każdej nominacji dla osób z teamu Pana M. Wszystkie ostatnie zmiany w GUGiK dotyczą (w większości) obsadzania stanowisk przez jego protegowanych. Bez względu na ich kompetencje.
odpowiedz zgłoś
zmiany To może TV Trwam również nie mieszajmy!
odpowiedz zgłoś
Kolejne zmiany na stanowiskach dyrektorów GUGiK NIe mieszajmy w to wszystko TVN.
odpowiedz zgłoś
do jaja Widzę ktoś tu jest strasznie niespełniony, niedoceniony i zakompleksiony. Współczuję.
odpowiedz zgłoś
do geodetki TVN jest ok!!! obnaza wszystkie przekrety.A koleżanka to zwolenniczka rozumiem tv Trwam
odpowiedz zgłoś
do krytykantów A Wy ciągle swoje. może podajcie nazwiska które wg was by wszystkim odpowiadały. Ciągłe niezadowolenie to chyba domena naszego narodu. Oj! Chyba Panowie z TVN?
odpowiedz zgłoś
do geodety rozsądnie Kolega myśli i podzielam ten podgląd. Ale jak konie są w galopie to niedoświadczony jeżdżca nie zapanuje nad nimi.
odpowiedz zgłoś
Kolejne zmiany na stanowiskach dyrektorów GUGiK Jestem ze śląska ale wydaje sie że ktoś się zagalopował w tych nominacjach. Czy sobie zasłużyła PAni Grzesik bo ja sobie nie przypominam żeby zrobiła coś dobrego w Będzinie!!! Oczywiście Pana Zielińskiego też nie bronie. Jak już ktoś powiedział KARTOGRAF bedzie rządził GEODEZJA. POZDRAWIAM
odpowiedz zgłoś
zmiany... Dotychczasowe zmiany popieram. Na szczęście wśród nowych dyrktorów nie ma głównego człowieka (w żeńskiej odmianie człowieczki) Pana M i oby NIGDY NIE BYŁO!!!
odpowiedz zgłoś
Spokojnie Spokojnie, to tylko mała awaria na serwerze.
odpowiedz zgłoś
I już po cenzurze? Czyżby moja krytyka zadziałała tak szybko? Najważniejsze, że już wszystko po staremu (jak kto to rozumie)
odpowiedz zgłoś
Uwaga, cenzura!!! I już po wolności słowa na geofeorum(?).Kto i dlaczego usunął wcześniejsze komentarze?
odpowiedz zgłoś
zmiany Na powiatowy rozum - po co Panu M za kierownicą siedzieć wystarczy drugi rząd siedzeń i posłuszny kierowca
odpowiedz zgłoś
Mechą to wszystko kiedyś porośnie i zniknie Mechą to wszystko kiedyś porośnie i zniknie w pomroce dziejów...
odpowiedz zgłoś
do jaj albo do jaja Nie stosujmy proszę zasady odpowiedzialności zbiorowej. Gispol ma co prawda swoją główną siedzibę na Śląsku ale zwlolenników Pana M znajdziesz w całym kraju - przecież Rada Forum Geodetów Powiatowych to też w większości jego zaplecze kadrowe.
odpowiedz zgłoś
do maxima Wiem co piszę. Pan M jest tam gdzie gispol.
odpowiedz zgłoś
zmiany Proszę nie stawiać znaku równości pomiędzy Panem M a regionem śląskim. Pan GGK jest przecież z Przasnysza...
odpowiedz zgłoś
zmiany czy przeoczyłem nowminację Pana M? czy też jeszcze nie było? Bo widzę teraz region śląski ma swoją chwilę.
odpowiedz zgłoś
Zmiany, zmiany, zmiany.... Chyba w GUGiK wieje halny... Odejdzie taki decydent na chwilę od biurka, a tu bach - już nie ma gdzie wracać. Geograf-kartograf z uprawnieniami z kartografii ma nadzorować m.in. wykonywanie i aktualizację mapy zasadniczej, prowadzenie GESUT oraz uzgadnianie dokumentacji projektowej. Bez komentarza.
odpowiedz zgłoś
KOLEJNY DOBRY WYBÓR Pogratulować kolejnej decyzji kierownictwa GUGiK
odpowiedz zgłoś
35 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS