Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-02-09| Geodezja, Prawo, Software

GeoNet zgodny z rozporządzeniem

Rzeszowska firma AlgoRes-soft specjalizująca się w tworzeniu oprogramowania z zakresu geodezji, kartografii i geoinformatyki informuje, że algorytmy i zasady obliczeń wykonywane w oferowanym przez nią systemie GeoNet 2006 są zgodne ze standardami ujętymi w rozporządzeniu ministra spraw wewnętrznych i administracji z 9 listopada 2011 r.


GeoNet zgodny z rozporządzeniem
W szczególności dotyczy to:
• Możliwości wyrównania ścisłego osnów (§ 18.1) uwzględniających wszystkie możliwe rodzaje obserwacji, w tym wektorów GNSS (§ 2, p. 6), czyli osnów zintegrowanych jako jednorzędowych wraz z analizą dokładności i niezawodności osnowy. (UWAGA! Przy wykorzystaniu serwisu POZGEO D i długich, kilkudziesięciokilometrowych wektorów do stacji referencyjnych, teoretycznie wskazane jest wyrównanie sieci zintegrowanej na elipsoidzie, co umożliwia moduł obliczeniowy GPS).
• Redukcji pomiarów długości na elipsoidę odniesienia i odwzorowanie. Realizują to automatycznie programy obliczeniowe na podstawie podanych informacji wejściowych, tj. układ, strefa, średnia wysokość normalna lub zbiór przybliżonych wysokości normalnych punktów osnowy (§ 74).
• Opracowania i transformacji wysokości z niwelacji satelitarnej (§ 27) na dowolny, państwowy lub lokalny układ wysokości w oparciu o punkty dostosowania.
• Obliczenia błędu położenia punktu sytuacyjnego według wzoru zawartego w § 33.1. W szczególności przy określaniu błędu średniego kąta (który jest argumentem we wzorze) uwzględnia się błąd średni orientacji kierunkowej stanowiska na podstawie odchyłek kątowych na punkty nawiązania.

Źródło: AlgoRes-soft


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS