wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-01-23| Geodezja, Przetargi

GUGiK szuka wsparcia przy nadzorze nad WINGiK-ami

Główny Urząd Geodezji i Kartografii ogłosił przetarg na wykonywanie czynności materialno-technicznych występujących przy prowadzeniu spraw związanych ze sprawowaniem nadzoru głównego geodety kraju nad działaniami wojewódzkich inspektorów nadzoru geodezyjnego i kartograficznego. Oferty można składać do 25 stycznia br.


GUGiK szuka wsparcia przy nadzorze nad WINGiK-ami

Przedmiot zamówienia obejmuje:
• wykonywanie czynności materialno-technicznych występujących przy prowadzeniu spraw związanych ze sprawowaniem nadzoru głównego geodety kraju nad działaniami wojewódzkich inspektorów nadzoru geodezyjnego i kartograficznego (art. 7a pkt 2 ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne);
• wykonywanie czynności materialno-technicznych występujących przy rozpatrywaniu skarg i wniosków na działania wojewódzkich inspektorów nadzoru geodezyjnego i kartograficznego.

Wymagania od kandydatów:
• biegła znajomość Prawa geodezyjnego i kartograficznego,
• minimum 6-letnie doświadczenie w pracy w urzędzie, instytucji publicznej kierowanej przez organ służby geodezyjnej i kartograficznej,
• wykształcenie wyższe geodezyjne,
• posiadanie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii w zakresach 1. i 2.,
• praktyczna znajomość zagadnień kontrolnych w służbie geodezyjnej i kartograficznej,
• znajomość procedur administracyjnych, w szczególności dotyczących rozpatrywania skarg i wniosków.

Termin wykonania zamówienia: od 30 stycznia do 30 lipca 2012 r. oraz od 15 września do 14 grudnia 2012 r. Postępowanie przetargowe odbywa się bez stosowania przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych.

Źródło: GUGiK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
kolejne zlecenie na wykonywanie pracy za GGK Nowe ogłoszenie z 7 lutego na stronie GUGiK - GGK zleca już prowadzenie postępowań administracyjnych w zakresie nadawania uprawnień i karania geodetów, czy w tym "URZĘDZIE" nie maja już pracowników ? nie można zlecić prywatnej firmie lub osobie prowadzenia postępowań administracyjnych - to ma robić GGK tak jak egzaminy...
odpowiedz zgłoś
GUGIK opublikował ile zapłaci za kontrole Na stronie GUGIK brak informacji, brak o zgrozo też na Fejsie. Może GUGIK napisze kto jest szcześliwcem i czy kontrola kosztować będzie 1 złoty, czy też znajomy wygrał za 14000 euro minus tą złotówkę?
odpowiedz zgłoś
do spoko Jeśli udają tylko, że konrolują, to po co GUGiK. Zwolnić ich wszystkich i nie będzie trzeba wydawać na nich kasy. No chyba, że ogłoszenia nie są po to by kontrolować, a jedynie po to by dać zarobić dobrym znajomym, jak niedawno jeszcze sponsorowało się SGP naszą kasą, bo GGK chiała się im przypodobać. A terez na kogo kolej, może WINGIK złożył ofertę i w weekend zrobi samokontrolę za 14 tyś euro?
odpowiedz zgłoś
do kandydata Nie dla psa kiełbasa. Na pewno wygrała najlepszy i nikomu nie zrobią krzywdy. Po co kontrolować zbyt dobrze, przecież dziś jest się w GUGiK a jutro w wykonawstwnie lub w powiecie jak choćby poprzednik GGK.
odpowiedz zgłoś
kto wygrał? Są już wyniki postępowania? Chciałbym wiedzieć, który z moich kolegów będzie kontrolował WINGIK-a, choć Starostę też mógły prześwietlić
odpowiedz zgłoś
praca w gugik Soloidaryzuję się z kowalem jako były pracownik gugik i z tym [TEKST USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA] to lekka przesada łagodnie mówiąc. Specyfikacje przeczytałam i nie widzę w niej nic odkrywczego a jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze proste jak konstrukcja cepa. Pewnie wygra lojalna firma i podreperuje swój budżet. A co z modernizacją ewidencji może warto skupić się nad konkretem? Powiaty robią swoje i może nie warto im szkodzić a napewno nie czekają na odkrywcze pomysły wychodzące z centrali.
odpowiedz zgłoś
Tak, tak... Taki tam (w GUGiK) ..., że nie ma czasu załadować... I zapewne "latają" tam z lewa na prawo z tymi taczkami... Z pustymi, bo na załadunek nikt nie ogłosił przetargu...
odpowiedz zgłoś
Kowal Masz jakiś problem Kowal ? - to przyjedź po fajrancie w kuźni do GUGiK i sprawdź kto pracuje i jak a przede wszystkim przeczytaj dokumenty przetargowe. O czym piszesz - coś konkretnie ci chodzi po głowie czy po prostu rzęźisz? Trochę godności obywatelu Kowalu. Tydzień byś tam nie wytrzymał cieniasku bo tam się zapie...... a nie pisze głupoty na forum.
odpowiedz zgłoś
Może zlecić cały GUGiK na zewnętrz np. do Chin Czy w tym urzędzie już im do końca woda sodowa do głowy uderzyła. Ludziom dowalają podatki od wszystkiego, a tu bal nad bale. Kiedy doczekamy się zlecenia na przychodzenia do pracy za jaśnie państwo kierownictwo. Czy oni wstydu nie mają i nawet im się po Polsce zbrzydło jeździć?
odpowiedz zgłoś
bawmy się bo nie za nasze Teraz niech WINGiK-ie ogłoszą przetarg na pisanie odpowiedzi na pytania GGK - a przepraszam zleceniobiorcy w trakcie kontroli. Szkoda tylko, że my za to płacimy a WARSZAWKA się bawi bo jest kryzys i lepiej komuś zapłaić 50 000 zł niż zrobić to w ramach obowiązków pracowniczych. Zwolnić ich wszystkich, skoro nie potrafią nawet wykonywac czynności technicznych - czyli czego obsługi ksero ???
odpowiedz zgłoś
a nie mówiłem (pisałem) Jak pisałem że kontrola NIK nic nie zmieni, że będzie trochę szumu i od nowa to samo to wszyscy na forum mnie skarcili, a tu co? Psikus-sprawdza się co do jednego słowa. Ten kraj jest nie reformowalny i będzie coraz gorzej.
odpowiedz zgłoś
WBTiNGK znowu powraca!!! Czyżby ktoś ściągał posiłki z WBTiNGK? NIK już stwierdził cedowanie kompetencji kontrolnych GGK na WBTiNGK w 2009 r. nic to nikogo nie nauczyło, może teraz jeszcze zróbmy przetarg pod SGP na organizację egzaminów na uprawnienia przez organizaję z 50 letnią tradycją. Nie ma to jak warunki konieczne do złożenia oferty.
odpowiedz zgłoś
przetargi ach przetargi Na przeprowadzenie egzaminów też będzie przetarg, z tym że ograniczony. W roli organizatora SGP, w roli egzaminatora WINGiK0wie, a w roli rozdawców dyplomów -GGK lub Zatepca. Płacą za to wszystko kursanci, a więc cena nie gra roli. Na nic zalecenia NIK odnośnie cedowania uprawnień GGK na inne podmioty (por. Geodeta VIII 2011 kontrola wingików i późniejsze do oraganizacji egzamimów na uprawnienia ). Wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd.
odpowiedz zgłoś
Kontrola Czy nie ma specjalistów w GUGiK-u do kontroli WINGIKA ? Ach tak , nie ma. Oni zajęci są przecież doradzaniem i pisaniem projektów rozporządzeń, w ślad za którymi ruszają w Polskę na szkolenia niedouczonych w tej materii, oczywiście odpłatnie (300-500 zł netto za niedouczka). Pozostaje tylko aby 16 WINGIK-ów poddało się samoocenie, krytyce i nałożyło karę (oczywiście symboliczną - pokiwanie palcem). Ja wolę czytać samodzielnie te rozporządzenia , bo czytać potrafię (matura i studia zdane). Chcę aby tylko aby były napisane w zrozumiałym języku polskim, tak jak przepis na zupkę z torebki. Zawsze się udaje.
odpowiedz zgłoś
Niech idą śmielej Jak wszystko można zlecić to może przetarg na napisanie nowego prawa geodezyjnego i rozporządzeń do niego- i w urzędzie wystarczyłby tylko prezes i pieć osób od 1 przetargu-bo na następne też można komisję wyłonić z przetargu.
odpowiedz zgłoś
Kontrola Ja skontroluję Ciebie, a Ty mnie. Będą dwa protokoły! Ja będę zadowolony, Ty będziesz zadowolony - wszysccy będą zadowoleni.
odpowiedz zgłoś
podsumowanie forum osiołki :)
odpowiedz zgłoś
No to teraz tylko czekać, jak WINGiK ogłosi przetarg na wsparcie kontroli starostów, a starosta na wsparcie kontroli wykonawców... A co do fachowców w GUGiK-u, to z raportu NIK z 2010 roku wynika, że w Departamencie Nadzoru i Kontroli było ich dwóch (z uprawnieniami). Może teraz jest już ich trzech?
odpowiedz zgłoś
Drogi Podatniku Wsparcie! Chodzi o wsparcie a nie o "zcedowanie" kompetencji. Na pewno wiesz, że w GUGiKu nie ma "szarych pracowników", którzy posiadaliby formalne kompetencje do pojechnia na kontrolę do WINGiKa -kontrola kontrolujących;). To samo zresztą dotyczy przeprowadzenia egzaminów na uprawnienia.
odpowiedz zgłoś
re to ja dam 98 PLNGR - he he
odpowiedz zgłoś
Ja na miejscu WINGiK-a... złożyłbym ofertę za 1 zł na swój teren działania i maiłbym "z głowy" cały ten GUGiK i GGK... No chyba, że ktoś złożyłby ofertę za 0,99zł (np. jakaś firma która wykonuje na tym terenie inwestycję geodezyjną za miliony złotych)... Moim zdaniem to jakiś żart, albo prowokacja... Ponadto, czy taki przetarg jest aby na pewno zgodny z prawem? Czy organ administracji może zcedowywać swoje kompetencje (czynności)? Przecież to nie są czynności techniczne polegające na zamiataniu, czy kserowaniu dokumentów...
odpowiedz zgłoś
Drżyjcie WINGiK-i
odpowiedz zgłoś
22 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS