Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-01-13| GIS, Edukacja

Podyplomowo o wodach podziemnych z GIS-em

Do 6 lutego trwa nabór do II edycji studiów podyplomowych „GIS i modelowanie przepływu wód podziemnych” organizowanych przez Uniwersytet Wrocławski.


Podyplomowo o wodach podziemnych z GIS-em <br />
fot. JK
fot. JK

Celem studiów jest praktyczne opanowanie zasad wykorzystania analiz systemów informacji przestrzennej i jej zastosowanie do modelowania numerycznego przepływu wód podziemnych. Studia kierowane głównie do: przedstawicieli administracji państwowej, odpowiedzialnych za przyjmowanie dokumentacji, pracowników firm, których działalność wiążę się z eksploatacją wód podziemnych, z potencjalnym zanieczyszczaniem wód podziemnych czy też związanych z ochroną środowiska i gospodarką wodną.

W czasie kursu GIS i analiz przestrzennych studenci nabędą umiejętności pozwalające na samodzielnie obsługiwanie i prowadzenie czynności analitycznych w obrębie Systemów Informacji Geograficznej z wykorzystaniem dwóch podstawowych pakietów GIS: komercyjnego - ArcGIS i wolnego - GRASS. Umiejętności absolwentów będą obejmować: samodzielne tworzenie danych w GIS, wizualizację i tworzenie map cyfrowych, udostępnianie cyfrowej informacji przestrzennej w internecie, automatyzację procedur geoprzetwarzania i prowadzenia analiz przestrzennych środowiska przyrodniczego. Z kolei w ramach kursu z modelowania przepływu wód podziemnych studenci posiądą wiedzę z zakresu metod i sposobów numerycznego modelowania przepływu wód podziemnych z uwzględnieniem podstawowych informacji na temat dynamiki wód podziemnych i przyrodniczych baz danych.

Dwusemestralne studia obejmują 60 godzin wykładów i 120 godzin ćwiczeń. Pełny koszt to 2174 zł. Studia w części finansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (uczelnia w 2010 r. otrzymała wsparcie na realizację projektu „Nowa oferta edukacyjna Uniwersytetu wrocławskiego odpowiedzią na współczesne potrzeby rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy”).

Źródło: Uniwersytet Wrocławski


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS