Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-01-11| GIS, Mapy, Przetargi

Bliżej do planów zarządzania ryzykiem powodziowym

Krajowy Zarząd Gospodarki wodnej ogłosił przetarg nieograniczony na zaproponowanie jednolitych w skali kraju metodyk opracowywania planów zarządzania ryzykiem powodziowym (PZRP) w odniesieniu do dwóch poziomów: obszarów dorzeczy i regionów wodnych. Oferty można składać do 23 stycznia br.


Bliżej do planów zarządzania ryzykiem powodziowym <br />
fot. KZGW
fot. KZGW

Metodyka opracowania PZRP powinna obejmować m.in.:
• zakres/sposób analizy map zagrożenia powodziowego i map ryzyka powodziowego na obszarze dorzecza w celu ustalenia stopnia zagrożenia powodzią całego obszaru dorzecza oraz poszczególnych jego części w ujęciu zlewniowym, a w regionie wodnym – całego regionu wodnego oraz poszczególnych jego zlewni;
• wytyczne GIS na potrzeby opracowania PZRP dla obszarów dorzeczy i regionów wodnych obejmujące: strukturę bazy danych (wraz ze strukturą poszczególnych klas obiektów, opisaną również w języku UML), zawartość metadanych oraz wizualizację map do PZRP (wytyczne kartograficzne, symbolika znaków umownych na mapach oraz skala map); wykonawca przedstawi przykładowe mapy w formatach określonych w metodyce, z zastosowaniem wizualizacji według wytycznych z metodyki.

Kryteria oceny ofert: cena (50 proc.), koncepcja realizacji zamówienia (50 proc.). Termin zakończenia prac: 15 października 2012 r.

Źródło: KZGW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS