Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-10-24| Teledetekcja, Firma, Przetargi

Skanowanie laserowe Krakowa


W listopadzie tego roku ma zostać wykonany nalot, podczas którego wykonane zostanie skanowanie laserowe oraz zdjęcia do opracowania ortofotomapy miasta.

W 2004 r. zlecono skanowanie laserowe dla małego fragmentu Krakowa. Biuro Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa dokonało wówczas praktycznej weryfikacji przydatności modelu pokrycia terenu wykonanego za pomocą skanowania laserowego. Jego zdecydowana przydatność dla prac z zakresu planowania przestrzennego (oraz wielu innych) skłoniła Biuro do zorganizowania przetargu na wykonanie takiego modelu dla miasta Krakowa już w 2005 r. Jednak przetarg zakończył się niepowodzeniem. Ponowiono go w 2006 r. i tym razem zakończył się podpisaniem umowy, na mocy której zostanie wykonany nalot. Zadanie zrealizuje konsorcjum firm ESTEREOFOTO GeoEngenharia S.A. z siedzibą w Portugalii oraz Eurosystem Sp. z o.o., z Chorzowa. Urząd Miasta zapłaci za to 587 315 zł.

Źródło: Urząd Miasta Krakowa


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS