Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-01-04| GNSS, Mapy, Firma

Polska nawigacja z korkami dla Androidów

W pierwszych dniach stycznia br. warszawska firma Navmax wprowadziła na polski rynek własną aplikację nawigacyjną z danymi o natężeniu ruchu drogowego oraz mapami instalowanymi bezpośrednio na urządzeniu mobilnym.


Polska nawigacja z korkami dla Androidów  <br />
fot. Navmax
fot. Navmax
Navmax jest polską marką, która zadebiutowała już na kilku rynkach zagranicznych i ma pierwsze sukcesy w Polsce. Prace nad finalnym programem trwały wiele miesięcy, a jej pierwsze testy w kraju przeprowadzono jeszcze w drugiej połowie 2011 roku.

– Wraz z Samsung Polska pod koniec 2011 roku uruchomiliśmy test Navmaxa w Samsung Apps. Użytkownicy popularnych telefonów tej marki mogli pobrać 14-dniową wersję testową nawigacji o pełnej funkcjonalności, w tym z informacją o korkach. Obecnie aplikację Navmax można kupić poprzez sklep firmowy lub pobrać wersję testową z Samsung Apps i Android Market – powiedział Konrad Telakowiec, członek zarządu spółki odpowiedzialny za współpracę w obszarze mobilnym.

Produkt dostępny jest dla systemów operacyjnych Android oraz Windows Mobile i CE. Wkrótce udostępnione zostaną wersje także na platformy iOS oraz Bada (system operacyjny firmy Samsung).

Aplikacja Naxmax oferuje m.in.:
• dane przestrzenne dla Polski (dostawca: Emapa) i Europy (Navteq),
• wyznaczanie trasy wraz z komunikatami głosowymi,
• asystenta pasa ruchu,
• warstwę tablic drogowych,
• dane o ograniczeniach prędkości,
• warstwę budynków 2D i punktów adresowych,
• Navmax Traffic Control – informacje o aktualnych utrudnieniach w ruchu i jego natężeniu,
• prognozę pogody, kalkulator walut, komunikator i inne narzędzia.

Źródło: Telix.pl, JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS